کد خبر 66287

امروز در بازار دوم بورس

مدیر عامل شرکت فولاد سپید فراب کویر، از عرضه 240 میلیارد تومان سهم این شرکت در بازار دوم بورس خبر داد و گفت: پیش بینی تولید 930 هزار تنی فولاد برای مصرف داخلی تولید تا پایان امسال محقق شود.

به گزارش خبرنگار بااقتصاد، احمد خوروش، در نشست خبری عرضه اولیه سهام شرکت فولاد سپید فراب کویر در بازار دوم بورس که صبح امروز برگزار شد، افزود: شرکت در سال 82 آغاز به کار کرد و نخستین تولید ما در ۸۶ با ۳۵۰ هزار تن ثبت شد.

به گفته وی، ورود شرکت های بخش خصوصی در بازار سرمایه به دلیل افشای اطلاعات، قابل تحسین است. خوروش گفت: با توجه به قانون بازار سرمایه که افشای اطلاعات و شفاف سازی از ارکان اصلی آن است، شرکت های بخش خصوصی که وارد بورس می شوند، عملکردشان شفاف و قابل دفاع است.

مدیر عامل فولاد سپید فراب کویر، با اشاره به قیمت فولاد در کشور، اظهار کرد: قیمت ها نسبت به سال های گذشته پایین نیامده اما در یکی دو ماه گذشته بر اساس تغییر قیمت های جهانی، کمی افت کرده است و ما به سهامداران اطمینان می دهیم که نگران نباشند.

خوروش سهامداران را جزو خانواده فولاد کویر دانست و گفت: برنامه ما برای تولید امسال بیشتر از رکورد ۹۵ است و تلاش می کنیم در بازار سرمایه اعتمادهای لازم را به وجود آوریم.

فروش ۴۳۰ هزار تن فولاد در ۶ ماهه نخست سال 

مدیر عامل شرکت سپید فراب کویر، افزود: آمار کلی از عملکرد فروش مقداری شرکت در ۶ ماهه نخست سال 98 حدود۴۳۰ هزار تن بود که از این میزان بیش از ۱۶۰ هزار تن صادراتی است.

وی ادامه داد: درآمد حاصل از فروش در همین مدت ۱۹۵۲ میلیارد تومان بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹۲ درصد از نظر ریالی و ۴۰ درصد از نظر مقداری با افزایش مواجه بودیم.

خوروش در خصوص تامین آب برای این واحد صنعتی که در کویر ایجاد شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در منطقه کاشان و آران و بیدگل مشکل آب وجود دارد بنابراین در پذیرش شرکت در بورس مشکل داشتیم اما با طرح مطالعاتی دقیقی که ارایه دادیم، ورود ما به بورس انجام شد.

تامین آب مصرفی مجتمع فولاد کویر از پساب کاشان

وی در ادامه اظهار کرد:3 حلقه چاه تملیکی داریم و سهم ما از شبکه آب صنعتی سراسری ۲۷ لیتر بر ثانیه و ۵ لیتر بر ثانیه از آب زاینده رود است اما بر حسب وظایف اجتماعی از این سهمیه ها استفاده نمی کنیم.

مدیر عامل سپید فراب کویر ادامه داد: طرح تامین آب این مجتمع فولادی را از انتقال پساب و فاضلاب کاشان اجرا و شبکه بزرگ تصفیه خانه با مخازن ذخیره سازی یک ماهه را اجرا کردیم. مصرف فعلی آب از این محل، حدود ۷ تا ۱۲ لیتر بر ثانیه  است.

به گفته خوروش، برنامه های توسعه ای مجتمع فولاد کویر از ابتدای ایجاد این شرکت انجام شده است و در زمینه حمل و نقل جاده ای با هلدینگ حمل و نقل سروش همکاری می کنند که با ۶۵ دستگاه تریلی شخصی و ۱۲۰ دستگاه تریلی اجاره ای و تملیکی در دست انجام است.

وی افزود: از سال پیش نیز برای صادرات محصول و واردات مواد اولیه به شبکه ریلی کشور متصل شدیم و در حال انعقاد قرارداد با شبکه ریلی سراسری هستیم که بزودی به این شبکه وصل خواهیم شد.

گفتنی است؛ با عرضه اولیه سهام شرکت سپید فراب کویر به عنوان پانصد و سی و سومین شرکت در بازار دوم بورس، ۱۵ هزار میلیارد ریال به ارزش بازار اضافه شد.

 

ارسال نظر

تازه ها