کد خبر 66120

سلیمانی از رشد41 درصدی پرتفوی بورسی هلدینگ صدرتامین خبر داد

مدیرعامل هلدینگ صدر تامین درخصوص عملکرد مالی در 6 ماهه نخست سال 98 از فروش۱۶۴۰ میلیارد تومانی و رشد 30 درصد بیش از مقدار پیش بینی شده خبرداد و گفت:درصد پوشش بودجه تولید این شرکت نیز 15 درصد بیشتر از بودجه مصوب شده است. .

 علیرضا سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدرتامین در گفتگو با خبرنگار با اقتصاد،  به تشریح عملکرد شش ماه اول سال جاری پرداخت و گفت: رشد 42 درصدی ارزش پرتفوی بورسی هدلینگ صدرتامین طی 4 ماه گذشته رشد داشته است و  ارزش پرتفوی بورسی این هدلدینگ در مهرماه 1398 به رکورد تاریخی 10 هزار و 100 میلیارد تومان رسیده است و بازدهی ۵۵ تا ۲۶۲ درصدی سهام زیرمجموعه هلدینگ تاصیکو در بورس و فرابورس ایران در شش ماه نخست امسال محقق شده است. 

سلیمانی همچنین ضمن اشاره به استراتژی این شرکت در تولید محصولات داخلی گفت: نهضت داخلی سازی در ذوب آهن اصفهان با تولید ریل تبلور پیدا کرده و لیست قطعاتی که وارداتی است در تمام شرکت های هلدینگ آماده شده تا با کمک معاونت علمی و شتاب دهنده و فراخوانی که منتشر می شود ، بومی سازی شوند . 

وی دو برابر کردن EPS  را یکی  از سیاستهای کلی این هلدینگ دانست وگفت :  اولین شتاب دهنده تخصصی معدن و صنایع معدنی هستیم وهمچنین صادراتی کردن ۳۰ درصد از تولید را در برنامه داریم  . 

مدیرعامل هلدینگ صدر تامین اظهار داشت: به دنبال ایجاد زنجیره تامین در خود بنگاه و تامین مواد اولیه و زیرساخت در شرکت های تابعه هلدینگ هستیم که با این کار ارزش افزوده محصولی ایجاد شود و ‌جلوی خام فروشی گرفته شود . 

شرکت سرمایه گذاری صدرتامین، یکی از هلدینگ‎های مهم گروه سرمایه گذاری شستا است که۱۳ شرکت مدیریتی و ۱۲ شرکت غیر مدیریتی در زیر مجموعه خود دارد و در اردیبهشت امسال برای اولین بار سهام این هلدینگ در بازار بورس عرضه شده است.

 

ارسال نظر

تازه ها