کد خبر 60400

در ۴ماهه نخست امسال

آمارها نشان می دهد، شرکت های بزرگ معدنی در ۴ماهه نخست امسال بیش از ۱۵ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۱۶۵ تن کنسانتره تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طبق آمار مربوط به واحدهای معدنی، شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی (وابسته به فولاد خوزستان) در ۴ ماهه نخست امسالبا ۹۲ درصد، بالاترین رشد تولید رابه خود اختصاص داد، درحالی که صبا نور با افت ۳۴ درصدی در این ارزیابی، سهم شاخصی در کاهش تولید کنسانتره نسبت به۴ ماهه نخست ۹۷ را به ثبت رساند.

آمار شرکت‌های سنگ آهن جلال آباد، گهر زمین، اپال پارسیان سنگان، شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی، میدکو، معدنی و صنعتی گل گهر، سنگ آهن چادرملو ، سنگ آهن مرکزی و صبا نور در دوره چهار ماهه امسال مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

تولید ۱۴.۴ میلیون تنی گندله سنگ آهن

تولید گندله سنگ آهن هم در دوره این گزارش به رقم ۱۴ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۶۷۲ تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال یک درصد افت نشان می‌دهد.

گندله تولیدی فولاد خراسان در مقایسه با چهار ماهه ابتدایی ۹۷ رشد ۷۰ درصدی داشت که بالاترین میزان بود، اما فولاد سنگان خراسان در بررسی چهار ماهه امسال با ۴۴ درصد، بیشترین کاهش را در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته داشت.

واحدهای تولیدی فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، میدکو، فولاد خراسان، چادرملو، گل گهر، اپال پارسیان سنگان، فولاد سنگان خراسان و صبا نور در این بررسی ملاک ارزیابی قرار گرفتند.

تولید بیش از ۱.۶ میلیون تن سنگ آهن دانه بندی

براساس این بررسی تولید سنگ آهن دانه بندی در چهار ماهه نخست امسال برابر با یک میلیون و ۶۶۲ هزار و ۹۵۸ تن بود که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ افت ۳۷ درصدی داشت که سنگ آهن سنگان و سنگ آهن مرکزی به ترتیب با ۷۱ و ۵۶ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه پارسال در این گزارش، بیشترین تاثیر در افت تولید این دوره را داشتند.

آمارهای سنگ آهن مرکزی، چادرملو، سنگان، میشدوان، مجتمع معادن سنگ آهن، فلات و صبا نور در زمینه سنگ آهن دانه بندی مورد بررسی قرار گرفتند که در این بررسی سنگ آهن میشدوان فاقد آمار تولید است.

 

ارسال نظر

تازه ها