کد خبر 60184

رییس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران:

رییس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران، افزایش نرخ برخی شوینده های بهداشتی از فروردین 98 تا کنون را مغایر ضوابط تنظیم بازار ندانست و تصریح کرد: شوینده های جدید (پودر و مایعات)، بر اساس فرمولاسیون و طبق آیین نامه سازمان حمایت، قیمت گذاری می شوند.

 

بختیار علم بیگی، در پاسخ به پرسش خبرنگار بااقتصاد مبنی علت افزایش نرخ 27 تا 58 درصدی نرخ محصولات شوینده که در صورت های مالی شرکت ها نیز منتشر شده است، گفت: این افزایش قیمت ها برای محصولات جدید شرکت ها اعمال می شود و شامل محصولات قدیمی نیست.

وی ادامه داد: با توجه به اوضاع اقتصادی و تخصیص نیافتن ارز دولتی به گروه کالایی 2 که شامل مواد شوینده می شود و به درخواست انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی، افزایش 20 تا 25 درصدی این محصولات با موافقت سازمان حمایت همراه و نرخ گذاری های جدید از تیرماه امسال آغاز شد.

علم بیگی افزود: البته افزایش قیمت برخی محصولات که شرکت ها با فرمولاسیون جدید برای تغییر میزان آنزیم ها، تغییر رنگ، بو و سایر مواد تشکیل دهنده، استفاده می کنند، با نظارت انجمن و طبق ضوابط و آیین نامه سازمان حمایت اعمال می شود.

رییس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی، اظهار کرد: طبق آیین نامه سازمان حمایت، تولیدکنندگان می توانند برای محصولات جدید بین 15 تا 17 درصد نرخ ها را افزایش دهند.

وی با اشاره به قطع ارز 4200 تومانی برای واردات مواد اولیه صنایع شوینده از فروردین 98، گفت: تغییر نرخ ارز دولتی به نیمایی تاثیر بسیاری بر قیمت تمام شده محصولات گذاشت که افزایش قیمت ها را در پی داشت.

علم بیگی افزود: با هماهنگی انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی، افزایش نرخ ها پس از ماه رمضان و به تناوب توسط شرکت های تولیدی اعمال شد تا جو منفی به بازار و مصرف کنندگان وارد نشود.

وی همچنین از ثبات قیمت محصولات شوینده، بهداشتی و آرایشی تا پایان امسال خبر داد و گفت: البته این ثبات قیمت ها مشروط به این است که بازار با شوک های جدید و مسایل غیرمترقبه مواجه نشود و صنایع را هم درگیر نکند.

 

ارسال نظر

تازه ها