کد خبر 59902

معاون امور سهام شرکت فراورده های نسوز پارس:

معاون امور سهام شرکت فراورده های نسوز پارس (کفپارس)، با تایید خبر افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی، اظهار کرد: هنوز زمان و میزان (مبلغ) افزایش سرمایه مشخص نشده است و پس از کارشناسی املاک، مستغلات و سایر دارایی های شرکت افشا خواهد شد.

 

علی محمد توکلی، در گفت وگو با خبرنگار بااقتصاد، افزود: با توجه به اینکه کار کارشناسی و قیمت گذاری روی املاک و مستغلات و ماشین آلات کفپارس آغاز شده است، در صورت تایید سازمان بورس و اوراق بهادار، افزایش سرمایه در نیمه دوم سال انجام می شود.

وی از میزان دقیق مبلغ افزایش سرمایه کفپارس اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: مبلغ و درصد نهایی برای افزایش سرمایه، به تعیین قیمت املاک و دارایی های منقول شرکت توسط کارشناسان بستگی دارد اما با توجه به افزایش 3 تا 4 برابری قیمت زمین، مبلغ افزایش سرمایه بالا خواهد بود.

معاون امور سهام کفپارس، تصریح کرد: شرکت از سال 92 تا کنون(6 سال)، تجدید ارزیابی انجام نداده است و با توجه به زیاندهی شرکت و نیاز به نقدینگی بیشتر، سازمان بورس با افزایش سرمایه کفپارس موافقت خواهد کرد.

توکلی ادامه داد: در صورت موافقت سازمان بورس برای افزایش سرمایه کفپارس از محل تجدید ارزیابی، این موارد در صورت های مالی و گزارش های کدال، شفاف سازی می شود.

توکلی تنها به یک مورد از زمین های کفپارس برای تجدید ارزیابی اشاره و اظهار کرد: 140 هزار متر (14 هکتار) زمین اطراف کارخانه و بخشی از ماشین آلات برای تجدید ارزیابی و افزایش سرمایه شرکت در نظر گرفته شده است.

 

ارسال نظر

تازه ها