کد خبر 59857

مدیرعامل بورس تهران پاسخ می‌دهد

علی صحرایی، مدیرعامل بورس تهران بیان داشت با توجه به شرایط پذیرشی که شرکت‌ها برای عرضه در بورس باید سپری کنند پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری 12 شرکت در بورس عرضه اولیه شوند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،صحرایی به وجود بیش از ۵۰ درصد درخواست پذیرش شرکت‌ها در بورس تهران اشاره کرد و گفت: به لحاظ حساسیتی که برای اعتماد مردم در بازار سرمایه قائل هستیم، شرکت‌هایی را وارد بورس می‌کنیم که شفافیت کاملی داشته باشند و به سودآوری آنها اطمینان داشته باشیم. شرکتی باید وارد بازار سرمایه شود که در نگاه کلان و بلندمدت هم سودآوری تضمین شده‌ای داشته و دوره‌های رکود و رونق اقتصادی تاثیر زیادی بر آن نداشته باشد.

صحرایی در خصوص شرایط کنونی این شرکت‌ها توضیح داد: این ۵۰ شرکت شرایط متفاوتی دارند، برخی از آنها آماده درج و حتی برخی در مرحله قیمت‌گذاری و عرضه هستند. 

 برنامه سال جاری بر وجود عرضه اولیه بطور ماهانه و البته با توجه به شرایط بازار بوده به این معنی که تا پایان سال و به فرض مساعد بودن شرایط ۱۲ عرضه اولیه در بورس تهران خواهیم داشت. سایز و کیفیت عرضه‌ها نسبت به تعداد آنها مهم تر است. در این مدت با عرضه‌های بزرگی چون پتروشیمی نوری مواجه بودیم که حدود هزار میلیارد تومان ارزش داشت.

 وی در خصوص وضعیت تابلوی برتر گفت: مقررات این تابلو در هیات مدیره بورس تهران نهایی شده و در حال بررسی در سازمان بورس است. در این خصوص جلسات مشترکی هم برای اطلاع از جزییات این تابلو با شرکت بورس تهران برگزار شده و تصمیم‌گیری نهایی با هیات مدیره سازمان است./سنا

 

 

ارسال نظر

تازه ها