کد خبر 59774

مقررات صندوق‌های سرمایه‎گذاری بازار سرمایه یکسان سازی می‌شود،

به گفته معاون توسعه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، سازمان بورس در تهیه دستورالعمل یکسان‌سازی مقررات و کاهش حجم اساسنامه و امیدنامه صندوق‌ها با انتقال بخش‌های مشترک به متن دستورالعمل، پیشنهادی را مطرح کرده است. براین اساس، امکان اصلاح مقررات در آینده برای تمامی صندوق‌ها، بدون نیاز به برگزاری مجامع توسط هر یک از صندوق‌ها و تطبیق مقررات صندوق‌ها با شرایط روز بازار سهام و سایر اوراق بهادار یکی دیگر از اهداف سازمان در تدوین این پیش‌نویس است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، علیرضا توکلی کاشی، معاون توسعه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران با اشاره به پیش‌نویس دستورالعمل جامع تاسیس و فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، به تشریح اهداف سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص این دستورالعمل پرداخت.

توکلی با اشاره به یکی‌ از بندهای این پیش‌نویس، درخصوص ایجاد انعطاف در مدیریت صندوق و امکان تأسیس صندوق‌های خاص با اهداف خاص به‌منظور برآورده کردن سلایق و ذائقه‌ متنوع سرمایه‌گذاران اظهار امیدواری کرد و افزود:  این پیش‌نویش شرایط حضور و تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری جدیدی را در بازار سرمایه بوجود می‌آورد.

وی افزود: متن کامل درخواست رسمی کانون نهادهای سرمایهگذاری ایران از اعضای خود، به صورت نامه رسمی و از طریق اتوماسیون سازمان بورس و اوراق بهادار برای کلیه صندوق‌های عضو این کانون ارسال شده است.

توکلی، با توجه به تأثیرگذاری این صندوق‌ها در بازار سرمایه از کلیه صندوق‌های عضو خود درخواست کرد، از آن‌جا که تدوین این دستورالعمل حساسیت و دقت ویژه‌ای را می‌طلبد نظرات کارشناسی اصلاحی یا اصلاحی تکمیلی خود را از طریق فرم نظرسنجی که به همین منظور در سایت کانون به آدرس www.iiia.ir  قرار دارد اعلام کرده و یا از طریق اتوماسیون سازمان بورس طی یک نامه به معاونت توسعه کانون ارسال کنند.


 

ارسال نظر

تازه ها