کد خبر 575

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران؛

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد که بیش از 40شرکت در فرایند پذیرش در بورس تهران داریم.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد" به نقل از آریا، حسن قالیباف اصل درباره تعداد شرکت های جدیدی که در فرایند پذیرش در بورس تهران قرار دارند، گفت: 42شرکت جدید در فرایند پذیرش در بورس تهران هستند.

وی پذیرش 2شرکت جدید در بورس تهران در 10روز گذشته را یادآور شد و افزود: حدود 16شرکت جدید فرآیند پذیرش را طی کرده اند و برخی از آنها پذیرش شده اند.

 مدیرعامل بورس و اوراق بهادار تهران خاطرنشان کرد که برخی از شرکت ها هنوز برای آنکه نام آنها در تابلو درج شده و سهام آنها در بورس تهران عرضه شود، دارای اشکالات جزیی هستند و بعد از برطرف شدن این اشکالات فرایند پذیرش آنها کامل می شود.

 قالیباف اصل ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال بیشتر شرکت هایی که فرآیند پذیرش آنها آغاز شده، بتوانند سهام خود را در بورس تهران عرضه کنند. 

یادآور می شود، مدیر عامل شرکت بورس و اوراق بهادار در ابتدای امسال از برنامه بورس برای پذیرش 20شرکت در سال 96خبر داده بود.

البته تعداد شرکت های درج شده در بورس اوراق بهادار تهران در پایان تیرماه 325شرکت بود که در تیرماه نسبت به ماه قبل از آن 3درصد و در چهارماهه اول سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.2درصد افزایش نشان می‌دهد. 

 

ارسال نظر

تازه ها