کد خبر 57014

دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار:

«سامانه مدیریت ریسک -که از سوی مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار و برای جلوگیری از سفارش های بدون پشتوانه ایجاد شده است- از دیروز، 25 تیرماه، شامل تمامی اوردرهای بازار سرمایه شد.»

 این خبر را روح الله میرصانعی، دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار با اقتصاد اعلام کرد. وی در حاشیه مجمع عمومی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، مزیت اصلی سامانه نامک را مدیریت ریسک در صنعت کارگزاری برشمرد. این گفت و گو را می خوانید.

لطفا در مورد سامانه مدیریت ریسک (نامک)و چگونگی عملکرد آن توضیح بفرمایید.

سامانه مدیریت ریسک برای ارزیابی قدرت خرید مشتری ایجاد شده است و پس از سنجش قدرت خرید مشتری، به سفارش اجازه ورود به سامانه را می دهد. در این سامانه، قدرت خرید هم شامل دو قسمت است؛ موجودی نقد مشتری که نزد کارگزار دارد و اعتباری که کارگزار برای مشتری شارژ می کند.

سامانه مدیریت ریسک چه مزیت هایی برای کارگزاران دارد؟

بهترین عملکرد و یا مزیت سامانه مدیریت ریسک، این است که دفتر مرکزی کارگزار می تواند اعتبار مشتری را شارژ کند و این معامله دست هر معامله‌گر کارگزاری در سراسر کشور نیفتد تا بر اساس صلاحدید شخصی (معامله گر) خرید انجام شود. به بیان بهتر می توان گفت که این سامانه، ریسک را در صنعت کارگزاری مدیریت می کند.

سامانه ریسک، چه میزان از اُردرهای روزانه بازار سرمایه را پوشش می دهد؟

سامانه مدیریت ریسک از دیروز (26 تیرماه 98) کل سفارش‌های بازار حتی سفارش‌های بعد از ساعت 12.5 را شامل شده است. پس از این ساعت، کارگزاران در تمامی ساعت های معاملاتی که می توانند سفارش های معاملاتی را وارد سامانه کنند، سامانه مدیریت ریسک فعال است و معاملات را چک می کند. اگر بیشتر از قدرت خرید مشتری باشد، اجازه معامله نمی دهد و جلو آن را می گیرد.

مدیریت ریسک سرمایه گذاران در این سامانه چگونه است؟

نامک در این فاز، به صورت مستقیم برای سرمایه گذاران ریسک را کاهش نمی دهد و تنها ریسک کارگزاری ها را کاهش می دهد اما بدیهی است که با کاهش ریسک صنعت کارگزاری، ریسک سرمایه گذاران نیر به طور غیر مستقیم کاهش می یابد.

جناب میرصانعی در مجمع عمومی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، انتخابات برای کمیته استیناف انجام شد، در این مورد توضیح بفرمایید.

انتخاب کمیته استیناف که برای نخستین بار در کانون کارگزاران شکل گرفت. در کانون دستورالعملی مبنی بر رسیدگی به اختلافات میان کارگزار و شخص وابسته به عضو (کارمند کارگزاری) بود که تنها یک کمیته حل اختلاف داشت و رای آن قطعی و لازم الاجرا بود. این کمیته حل اختلاف، مرحله تجدید نظر نداشت و قابل اعتراض نبود. برای رفع این نقیصه، کمیته استیناف تشکیل شد که آرای کمیته حل اختلاف را تجدید نظر می کند. دو نفر از اعضای این کمیته در مجمع عمومی تعیین می شود.

گفتنی است؛ در مجمع عمومی دیروز کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، پس از رای گیری، بابک حقیقی مهمانداری و وحید حسن پور، به عنوان دو عضو کمیته استیناف کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار انتخاب شدند.

 

گفت و گو: مولود غلامی

 

ارسال نظر

تازه ها