کد خبر 56624

آنچه در بازار امروز گذشت

شاخص کل بورس اوراق بهادار در اولین حضور معاملاتی پتروشیمی نوری با 2972 واحد افزایش وارد کانال 253 هزار واحدی شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در جریان معاملات روز جاری شاخص کل بورس اوراق بهادار با حمایت شاخص‌سازان بزرگ توانست 2972 واحد افزایش یابد و بر روی رقم 253 هزار و 577 متوقف شود.

رمپنا، کچاد، پارس، همراه، کگل، شخارک و فارس بیشترین تاثیر را بر روی شاخص بورس داشتند.

در فرابورس با افزایش حدود 60 واحدی بر روی رقم 3316 واحد متوقف شد.

کگهر، زاگرس، مارون، دماوند، میدکو، شراز و ذوب تاثیرگذارترین نمادها بر روی شاخص فرابورس در روز جاری بودند.

نوری اولین روز معاملاتی را تجربه کرد

پتروشیمی نوری پس از رکوردشکنی که دیروز در جریان عرضه اولیه برای بازار رقم زد در روز جاری و در پایان معاملات با صف خرید بیش از 74 میلیونی بر روی قیمت 32812 ریال به کار خود پایان داد.

دکپسول بالاخره منفی شد

در حالی که 25 روز از اولین روز عرضه دکپسول می‌گذارد امروز این سهم بالاخره در مسیر نزولی افتاد و اولین منفی 5 درصدی را ثبت کرد.

معدنی‌های شاخص‌ساز

امروز شاهد تحرکات مثبتی در نمادهای معدنی بودیم. کگل و کچاد دوقلوهای سنگ‌آهنی بعد از مدت‌ها مثبت ظاهر شدند و تقاضاهای زیادی را به سمت خود جذب کردند.

اعتراض سهام‌داران سنگ آهنی در مجامع این شرکت‌ها مبنی بر پایین بودن نسبت قیمت سنگ آهن به فولاد از جمله نکات مهمی است که این روزها اثرات خود را در قیمت سهام این شرکت‌ها منعکس کرده است. بر این اساس انتظار برای افزایش نرخ سنگ آهن نسبت به شمش فولاد در بازار داخل می‌تواند یکی از دلایلی باشد که تقاضا را به سمت خرید سهام سنگ‌آهنی‌ها آورده است.

بازی‌های ناتمام خودرویی

معاون سازمان خصوصی سازی در روزجاری خبر داد: وزارت اقتصاد مجوز واگذاری باقی مانده سهام دولت در دو شرکت خودرو سازی را از سران سه قوه دریافت کرده‌اند این خبر سبب شد تا تقاضا دوباره به سمت سهام گروه خودرویی برود و گردش نقدینگی قابل توجهی در این گروه‌ها شکل بگیرد.

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها