کد خبر 56548

مدیر عامل بترانس در مجمع عمومی:

مدیرعامل شرکت ایران ترانسفو(سهامی عام)، در مجمع عمومی شاخص های مالی بترانس را در سال ۹۷ با توجه به اوج گیری تحریم ها قابل دفاع دانست و گفت: از چالش ها و تهدیدهای تامین مالی ناشی از تحریم ها گذر کردیم و نگرانی نداریم.

 

به گزارش خبرنگار با اقتصاد، بهزاد ظهیری، افزود: در تامین مالی از ارز نیمایی با مقررات بانک مرکزی استفاده می کنیم و در سال ۹۷ مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان تهاتر با بانک ها انجام دادیم.

وی استراتژی بترانس را در سال مالی ۹۸، مدیریت نقدینگی، ارتقای شاخص های مالی، نوآوری و بهینه سازی محصول و ارتقای فروش با هدف دستیابی به بازارهای جدید صادراتی اعلام کرد.

ظهیری نوسان نرخ ارز را تهدید جدی بترانس برشمرد و افزود: با تلاش هیات مدیره و پرسنل توانمند شرکت، این تهدید را به فرصت تبدیل و با تامین منابع جدید و ارزان، این مشکل را حل کردیم.

وی تصریح کرد: یکی از عملکردهای مثبت بترانس، طراحی، ساخت و تحویل ۴ ابرترانس در مدت زمان ۴ ماه بود که به خوزستان تحویل شد.

به گفته ظهیری، در اوج تحریم ها و مشکلاتی در تامین مواد، بترانس توانست روغن های مورد نیاز ترانسفو سازان را داخلی سازی کند.

وی افزود: رکورد فروش بترانس در دی ماه ۹۷ با فروش ۶۰۰۸ دستگاه شکسته شد و بیش از  ۹۰ درصد سهم بازار در مناقصه های (قدرتی و توزیعی) داخلی در اختیار ما قرار دارد.

ظهیری چشم انداز بترانس در سال ۹۸ را نیز توسعه بازار داخلی و صادراتی و مدیریت تامین بودجه اعلام کرد.

به ازای هر سهم بترانس۳۵ تومان سود تقسیم شد

در مجمع عمومی سالانه شرکت ایران ترانسفو در سال مالی منتهی به اسفند ۹۷، به ازای هر سهم ۳۵ تومان تقسیم شد.

پیشنهاد هیات مدیره برای تقسیم سود سال مالی ۹۷ در میان سهامداران ۱۵.۵ میلیارد تومان بود که مورد موافقت سهامداران قرار گرفت.

در حاشیه مجمع بترانس، برخی از سهامداران حقیقی نسبت به کاهش ارزش سهم این شرکت در بورس اعتراض کردند.

ظهیری، مدیرعامل بترانس، عملکرد این شرکت را در سال ۹۷ مناسب ارزیابی و اظهار کرد: در نخستین سال انتقال شرکت به پرند، سودده بودیم.

وی در پاسخ به اظهار نگرانی برخی از سهامداران برای تامین مواد و منابع ارزی، گفت: به اندازه کافی منابع داریم و به تعداد کارکنان شرکت هم راه های دور زدن تحریم ها را بلد هستیم.

 

ارسال نظر

تازه ها