کد خبر 56182

در روز گذشته

مراسم معارفه پتروشیمی نوری پیش از عرضه اولیه روز گذشته برگزار شد در این مراسم مدیران شرکت به گران نبودن قیمت نوری در این عرضه تاکید ویژه داشتند و معتقد بودند ارزش نوری بیش از چیزی است که ارزش‌گذاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مهندس صانعی مدیر عامل پتروشیمی نوری در مراسم معارفه پتروشیمی نوری که روز گذشته در محل هلدینگ خلیج‌فارس برگزار شد، گفت: مزیت های رقابتی پتروشیمی نوری در مقایسه با سایر پتروشیمی ها، 2 اسکله اختصاصی، معاف از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و تامین خوراک است.  خوراک نوری ۴.۵ میلیون تن میعانات گازی است که در این زمینه مشکلی شرکت را تهدید نمی‌کند.  پتروشیمی نوری به ۱۳ پتروشیمی پارس جنوبی متصل است.

وی درباره قیمت سهم در اولین عرضه گفت: سهم 3125 تومان قیمت خورده که منهای 700 تومان می شود. 

مدیرعامل پتروشیمی نوری، درباره علت گرانی قیمت سهم، افزود:در سال 97 در شرایطی بودیم که متوسط تولید 730 تن بود اما سال جاری این ظرفیت سه برابر شده است. سال 97 به مدت 4 ماه تولید نداشتیم اما درحال حاضر در 100 درصد ظرفیت هستیم. طی دو ماه لاتن را از 18 به 13 درصد رساندیم و 94 درصد سود را پوشش دادیم .

صانعی با بیان اینکه مجمع این شرکت 31 تیرماه 98 برگزار می‌شود، درباره تقسیم سود بعد از برگزاری مجمع،افزود: 3هزارو 400 میلیاردتومان سود انباشته داریم که از این مقدار 90 درصد را میان سهامداران تقسیم می کنیم.

محبی فرد مدیر مالی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در این مراسم گفت: پتروشیمی نوری با 120 هزار بشکه 9600 میلیاردتومان ارزش گذاری شده است که درمقایسه با پتروشیمی بندر امام با 100 هزار بشکه و  پتروشیمی تبریز با ۱۱۰ هزار بشکه، 20 بشکه ظرفیت بیشتری دارد. نرخ رشد ارز در ارزشگذاری ۱۰ هزار تومان است در حالیکه نرخ ارز نیمایی ۱۱ هزار تومان است.

وی افزود: قیمت ارز هر هزار تومان گرانتر باشد، قیمت پتروشیمی 500 تومان گرانتر می شود. اگر یک درصد قیمت خوراک پتروشیمی نوری ارزانتر شود ۷۰۰ تومان به ارزش شرکت افزوده می شود و قیمت هر سهم نزدیک به  ۲۳۳ تومان افزایش می یابد.

 مدیرعامل نوری بیان داشت: در سال ۹۷ در شرایطی بودیم که متوسط تولید ۷۳۰ تن بود این میزان در سال جاری ۳ برابر شده است. در سال گذشته ۴ماه تولید نداشتیم اما در حال حاضر از 100 درصد ظرفیت تولید استفاده می‌کنیم.

صانعی در پایان از بازارگردانی خوبی سهم و افزایش سرمایه 200 درصدی که در دستور کار شرکت است خبر داد. 

 

ارسال نظر

تازه ها