کد خبر 55987

آنچه در بازار امروز گذشت

معاملات امروز در بورس اوراق بهادار در مدار مثبت دنبال شد؛ "فولاد"، "فارس" و "پارس" بیشترین تاثیر مثبت بر رشد امروز بازار را داشتند.

 

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، معاملات در بازار سرمایه طی روز جاری با افزایش تقاضا همراه بود و در پایان شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش 2805 واحدی بر روی رقم 249 هزار و 252 متوقف شد. شاخص کل فرابورس نیز امروز 17 واحد رشد و رسیدن به رقم 3218 واحد را تجربه کرد.

فولاد قوی‌ترین عامل رشد شاخص امروز

در معاملات امروز نماد فولاد مبارکه بیشترین حمایت را از شاخص کل به عمل آورد. به نظر می‌رسد انتشار صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت و تحقق سود 94 تومانی برای سال گذشته عامل تحریک تقاضا در این سهم بزرگ بورسی بوده است. روز گذشته انتشار صورت‌های فراتر از انتظار پالایش نفت اصفهان زمینه را برای تحریک تقاضا در این صنعت بورسی ایجاد کرد. به طور کلی، انتظار می‌رود طی روزهای آتی رونمایی از گزارش‌های عملکرد به ویژه برای سه‌ماهه منتهی به خرداد نقش سرنوشت‌سازی در تعیین حرکت قیمت‌ها ایفا کند.

بورس کالا شرایط رکودی را تجربه می‌کند

معاملات امروز بورس کالا نشان داد که تنها حجم تقاضای بیش از عرضه برای شمش آلومینیوم المهدی رقم خورد. در عین حال معاملات این محصول رقابت چندانی نداشت و قیمت پایانی معاملات در نزدیکی قیمت پایه ثبت شد. کم شدن میان نرخ‌های نیمایی و آزاد ارز در شرایطی که بازارهای جهانی وضعیت نه‌چندان مساعدی دارند عطش تقاضا در بورس کالا را فروکش کرده است.

قندی‌ها سهام سبز بازار 

شاخص کل هم‌وزن در جریان معاملات امروز 1260 واحد افزایش یافت و در نهایت به 61 هزار و 316 رسید. معاملاتی که طی روز جاری در میان سهام کوچک‌تر جریان داشت نشان از استقبال نمادهای قندی داشت و اکثریت آن‌ها با افزایش تقاضا صف‌های خرید را تشکیل دادند. 

ارسال نظر

تازه ها