کد خبر 55835

بازار امروز رویه دیروز را ادامه می‌دهد؟

با افت 1.4 درصدی شاخص کل در روز گذشته و ریزش بیش از 3 هزار واحدی که متاثر از معاملات منفی در گروه‌های بزرگ (فلزی، پتروشیمی و پالایشی) بود، جو دلهره و ترس بر بازار حاکم شد و تحلیل‌گرانی هشدار ریزش بیشتر و آمادگی را برای فعالان بازار صادر کردند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، با اصلاح نرخ دلار در بازار آزاد و قرارگیری در کانال 13 هزار تومانی و نزدیک شدن نرخ آزاد و نیما سبب شد تا در بورس کالا شاهد عقب‌نشینی خریداران باشیم. 

 دو شرکت بزرگ "فولاد" و "فملی" هنوز مجمع خود را برگزار نکرده‌اند و با نزدیک شدن به تاریخ مجامع آن به نظر می‌رسد تاثیرپذیری گروه فلزات از بازارهای جهانی کمتر شود و سهام فلزی بیشتر به عوامل داخلی برای افزاش یا کاهش واکنش نشان دهند. 

مجموع عوامل گفته شده تنها برآیندی از وضعیت فعلی را بیان می‌کند و فعالان بازار جهت خرید یا فروش سهام باید هوشیار اقدام نمایند. 

صورت های مالی بهار 98 می‌تواند یکی از عوامل بنیادی برای بازار به شمار رود تا پایان روز گذشته شرکت‌های معدودی صورت‌های مالی ۳ ماهه خود را روانه کدال کردند. در این میان صورت سود و زیان «سدور» گواه آن است که رشد هزینه‌های ثابت در صنعتی همچون سیمان می‌تواند اثر رشد نرخ‌های فروش در حدود فعلی را خنثی کند. 

 «دفارا» به عنوان اولین نماد دارویی گزارش فصل بهار سال ۹۸ خود را ارایه کرد و از تحقق سود قابل توجه در فصل بهار خبر داد. اگر چه سود این شرکت در قیاس با سود فصل زمستان با کاهش نسبی همراه بوده، اما از رشد قابل‌توجه سودآوری در سال مالی جاری خبر می‌دهد.

برخی دیگر از شرکت‌ها همچون «مادیرا» و «بمیلا» نیز صورت‌های مالی جالب توجهی را روانه کدال کرده‌اند و از جهش سودآوری خود در سال جاری خبر می‌دهند.

به نظر می رسد در صورتی که گزارش های ۳ ماهه دیگر شرکت‌ها از چنین قوتی برخوردار باشد باید منتظر موج صعودی قابل توجه دیگری باشیم. 

 

ارسال نظر

تازه ها