کد خبر 55753

ریزش بیش از 3 هزار واحدی در اولین روز هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز متاثر از عرضه‌هایی که در گروه‌های بزرگ شکل گرفت با ریزش 3 هزار واحدی به کانال 345 هزار واحدی بازگشت.

 

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار در روز جاری با ریزش 3498 واحدی بر روی رقم 245 هزار و 445 واحد متوقف شد. شاخص کل فرابورس ایران نیز با 20 واحد کاهش بر روی 3192 واحد به کار خود پایان داد.

"فارس"، "فولاد" و "تاپیکو" تاثیرگذارترین نماد بر روی شاخص بورس و "کگهر"، "زاگرس" و "ذوب" نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس را داشتند.

سیگنال منفی فلزات اساسی در بازارهای جهانی

در پایان هفته گذشته فلزات اساسی در بازارهای جهانی وضعیت خوبی را تجربه نکردند و در پایان همگی آن‌ها به جزء آلومینیوم در سطح پایین‌تری نسبت به ابتدای هفته قرار گرفتند.

آلومینیوم کاهش 3.2 درصدی موجودی انبارهای LME و رسیدن قیمت این فلز به 1779 دلار در هر تن؛ روند افزایشی نسبت به ابتدای هفته داشتند.

مس با جهش 0.25 درصدی موجودی انبارهای LME در مقابل کاهش  حدود 11 درصدی موجودی در شانگهای به 5855 دلار در هر تن رسید و روند نزولی نسبت به ابتدای هفته را نشان داد.

روی با کاهش همزمان موجودی انبارهای LME و بورس شانگهای  به ترتیب 8.7 درصد و 11.6 درصد قیمت را در انتهای هفته به 2403 دلار در هر تن رساند و روند این فلز نیز  نزولی به پایان رسید.

سرب در LME کاهش 3.2 درصدی موجودی را تجربه کرد و قیمت آن به 1862 دلار در هرتن رسید روند سرب هم در مقایسه با ابتدای هفته نزولی بود.  

آیا بورس وارد فاز اصلاح شده است؟

برخی از تحلیل‌گران معتقدند با صعودهای پی در پی که از ابتدای سال جاری برای بورس رقم خورده است، بازار نیاز به اصلاح و استراحت دارد. با توجه به آنکه کم کم به پایان فصل مجامع و تقسیم سودها نیز می‌شویم بعید به نظر نمی‌رسد که فاز اصلاحی بازار شروع شده باشد.

 

ارسال نظر

تازه ها