کد خبر 54532

آنچه امروز گذشت

معاملات امروز بازار سرمایه افزایش بیش از 5 هزارواحدی شاخص کل و رسیدن رقم شاخص به نیمه کانال 242 هزار واحد را در پی داشت.

 

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، معاملات امروز بازار سرمایه در یک جو کاملا مثبت دنبال شد و در پایان شاخص کل بورس اوراق بهادار با 5108 واحد افزایش بر روی رقم 242 هزار و 567 واحد ایستاد. امروز شاخص کل هم‌وزن نیز 1269 واحد رشد کرد و پس از رسیدن به رقم 57 هزار و 710 واحد به کار خود پایان داد.

در فرابورس هم رشد 57 واحدی و رسیدن رقم شاخص کل به 3103 واحد را شاهد بودیم.

جم‌پیلن بازگشت

نماد معاملاتی "جم پیلن" پس از عرضه اولیه در روز 27 خرداد جهت برگزاری مجمع عمومی عادی متوقف شد. تشکیل مجمع این شرکت با سود 325 تومانی به ازای هر سهم همراه بود؛ بدین ترتیب سهامدارانی که در عرضه اولیه سهام "جم پیلن" را خریده بودند 144هزارتومان سود از مجمع این شرکت دریافت کردند. بازگشایی امروز نماد شرکت پلی پروپیلن جم بدون محدودیت نوسان قیمت با رشد 40 درصدی همراه بود. با این حساب "جم پیلن" یک عرضه اولیه پرسود برای فعالان بازار سهام به شمار رفت.

خودرویی‌ها پرچم‌دار بیشترین تقاضا در بازار امروز

"خودرو" و "خساپا" از ابتدای هفته پس از صحبت‌های وزیر صمت مبنی بر خصوصی‌سازی کامل دو شرکت خودروساز بزرگ کشور حداکثر تا پایان سال 99 مورد استقبال ویژه‌ای قرار گرفته‌اند. باتوجه به زیانی که این دو خودروساز در صورت‌های مالی منعکس کرده‌اند مسئله فروش آن‌ها به بخش خصوصی‌ و خریداری که حاضر به خرید باشد سوال برانگیز است اما گویا خریداران سهام به چیزی جز این دلخوش کرده‌اند. شرکت‌های خودرویی علی‌رغم وضعیت ناخوشایندی که تاکنون داشته ‌اند از پتاسیل مناسبی برخوردار هستند. با واگذاری سهام دولت در این شرکت‌ها، آن‌ها برای استفاده از ظرفیت‌ها و در اختیار گرفتن بازار با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و در آن شرایط تعیین‌کننده جهت بازار داخلی مشخص خواهد شد.

تایید افزایش نرخ لاستیک و توقف نمادهای این گروه

"پتایر" اولین شرکت تایرسازی بود که روزگذشته خبر دریافت افزایش نرخ محصولات از سازمان حمایت را منتشر کرد. این مجوز رسمی پس از چندبار تایید و تکذیب سرانجام به نتیجه رسید و از سوی شرکت‌ها بر روی کدال قرار گرفت. با توجه به اینکه نماد تایرسازان امروز بسته بود انتظار استقبال از آن‌ها پس از بازگشایی وجود دارد.

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها