کد خبر 53888

در اولین نشست خبری مدیرعامل شرکت تایدواتر خاورمیانه بعد از واگذاری عنوان شد؛

شرکت تایدواتر خاورمیانه، خرداد ماه سال گذشته به بخش خصوصی واگذار شد. براین اساس، 100 درصد از سهام شرکت فراز انرژی دنا که مالک 63/9 درصدی شرکت تاید واتر است، توسط موسسه مالی کوثر به بخش خصوصی واگذار شده بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسین زارعی، مدیرعامل شرکت تایدواتر خاورمیانه، در اولین نشست خبری این شرکت بعد از واگذاری، با اشاره به تاریخچه فعالیت این شرکت از تغییر نگاه در مدیریت، به عنوان مهم‎ترین تغییر این شرکت بعد از واگذاری نام برد.

وی افزود: پیش از این و به دلیل مدیریت دولتی شرکت، اهداف متفاوت بود اما درحال حاضر هدف سوآوری و سالم‎سازی مالی است.

زارعی گفت: در فصل جدید فعالیت تایدواتر تغییرات جدیدی از قبیل تعامل با رسانه به دلیل افزایش شفافیت، اصلاحات ساختاری شدیدی در زمینه نیروی انسانی و متخصص انجام شده است.

وی با تاکید براینکه باید به سمت هلدینگ برویم، در ارائه گزارش عملکرد 8 ماه اخیر، عنوان کرد: در حال حاضر مشکلات مالیاتی این شرکت حل شده و به جز یک مورد، همه بدهی‌ها و مطالبات شرکت پرداخت شده است.

زارعی با تاکید بر فعالیت شرکت در سایر زمینه‎ها به منظور کسب درآمد و سوددهی، افزود: در ساخت 20 سیلوی غلات مشارکت داشته‎ایم و فعالیت در امور دریایی به سمت شرکت خلیج فارس خط کیش، هدایت شده است.

زارعی افزود: شرکت تایدواتر خاورمیانه، در موضوع تجهیز به فناوری‎های نو در حوزه حمل و نقل دریایی پیگیر است و در حوزه حمل ونقل بین شهری توسط شرکت بیکران قشم فعالیت دارد.

وی، با بیان اینکه، در ساختار مدیریتی جدید، ارتباط با سهامداران خرد افزایش یافته است، از افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت خبر داد. و افزود: این افزایش سرمایه، 20 روز آینده و همزمان با مجمع عادی انجام خواهد شد، هرچند این افزایش سرمایه از محل آورده است اما نیازی نیست سهامداران پولی پرداخت کنند، چراکه سود سال 97 رقم بالایی است و بخشی از آن را به افزایش سرمایه اختصاص خواهیم داد.

مدیرعامل تایدواتر خاورمیانه گفت: از فرصت قانون جدید حمایت از تولید هم استفاده کرده و برای افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی‎ها نیز در مرحله بعد استفاده خواهیم کرد. شرکت، دارای دارایی‎های بسیاری است و تلاش هیات مدیره بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی‎ها بود، اما به دلیل این که زمان بستن حساب‌ها خبر قطعی از شورای نگهبان آمد که مساله افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی تنها برای شرکت‎های مشمول اصل ۱۴۱ امکان پذیر است، تصمیم ما بر این شد که این افزایش سرمایه را از محل آورده نقدی سهامداران انجام دهیم.

زارعی، سود شرکت در سال 96 را 60 میلیارد تومان اعلام کرد که سال گذشته به 160 میلیارد تومان رسیده و امسال هم افزایش خواهد داشت.  

به گفته وی، شرکت تاید واتر دارای یک سهامدار عمده است که ۷۰ درصد سهام شرکت را در اختیار دارد. سایر سهامداران حدود ۱۰ هزار نفر و اغلب سهامداران قدیمی و از مجموعه بنادر و دریایی کشور هستند. حدود ۲۰ درصد از سهامداران نیز از سهامدارانی هستند که از طریق بورس سهم این شرکت را خریداری کرده اند.

زارعی، با بیان اینکه، تاید واتر خاورمیانه اکنون با ایجاد شرکت‎های زیرمجموعه نقش خود را از اجرایی به نقش نظارتی تبدیل کرده است، افزود:  تایدواتر این مهم را با تکیه بر تغییر گسترده در سطح مدیریت به خوبی دنبال می‎کند.

وی، با تشریح برنامه‎های پیش روی این شرکت گفت: یکی از این شرکت‎ها شرکتی به نام رهیاب است که با وجود سرشماره ۱۰۰۰ فعالیت شایسته‎ای تا به امروز نداشته است. برنامه ما این است که با فعال‎سازی این شرکت در سال ۹۸ این شرکت را در سال ۹۹ به شرکت بورسی تبدیل کنیم.

 

ارسال نظر

تازه ها