کد خبر 53769

مدیرعامل گروه صنعتی بارز:

مدیرعامل گروه صنعتی بارز با اظهار امیدواری در خصوص دریافت مجور افزایش نرخ تایر، نارضایتی خود را در خصوص دریافت ارز دولتی تنها برای 2 قلم ماده اولیه بیان کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی بارز، در گفت‌و گو با خبرنگار بااقتصاد، اظهار کرد: از 70 قلم ماده اولیه وارداتی در تولید لاستیک، تنها برای 2 قلم کالا، ارز 4200 تومانی می گیریم و با توجه به افزایش هزینه های تولید، امیدواریم با درخواست افزایش قیمت موافقت شود در صورت پذیرش افزایش قیمت‌ها می توان به جبران بخشی از هزینه‌ها امیدوار بود.

پرویز اخوان گفت: ما برای تامین مواد اولیه داخلی نیز با افزایش قیمت مواجه هستیم و برای نمونه، قیمت نخ پلی آمید 6.6 تولید داخل، بیش از 6 برابر افزایش یافته است.

مدیرعامل گروه صنعتی بارز، افزود: برای تامین 68 قلم کالای وارداتی که نزدیک به 60 درصد از مواد اولیه تولید لاستیک است، باید ارز آزاد تهیه کنیم و ارز نیمایی هم که اصلا وجود ندارد. با این وضعیت، هزینه های تمام شده تولید را خودتان محاسبه کنید!

اخوان به تفاوت قیمت تایر از کارخانه تا بازار اشاره و اظهار کرد: در صورت موافقت سازمان حمایت مبنی بر افزایش 22 درصدی نرخ تایر رادیکال سواری و باری که امیدواریم بزودی اعلام کنند، دست واسطه ها و دلالان از این بازار کوتاه می شود و جذابیت چندانی برای آنها نخواهد داشت.

وی همچنین به تسعیر ارزی این شرکت در سال 97 به دلیل نوسان نرخ ارز اشاره کرد و گفت: مدیریت بدهی ارزی که در سال گذشته ایجاد شد، در کنترل و توان ما نبود اما همه تلاش مان بر این است که هر چه زودتر امکان پرداخت فراهم شود و بدهی های ارزی را بپردازیم.

به گفته وی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم از سال گذشته قول به همکاری در این زمینه داده است. اخوان افزود: امیدواریم مجوز صادرات محصولات را از وزارت صمت بگیریم تا بدهی های ارزی را تسعیر کنیم.

 

 

ارسال نظر

تازه ها