کد خبر 53755

اتخاذ سیاست‌های غلط دستوری

بررسی صورت‌های مالی ایران‌خودرو نشان می‌دهد زیانی که این شرکت پس از 4 سال روند سودسازی متوال، ساخته از ناحیه تحمیل قیمت‌های دستوری بوده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، صورت‌های مالی حسابرسی نشده منتهی به 1397/12/29 شرکت ایران‌خودرو نشان می‌دهد در سال گذشته درآمدهای عملیاتی ایران خودرو با سیر نزولی همراه بوده و از حدود 31 هزار و 446 میلیارد تومان به دلیل سیاست‌های غلط و تحمیلی در قیمت‌گذاری خودرو به 20 هزار و 405 میلیارد تومان رسیده و کاهش 35 درصدی داشته است. متناسب با این کاهش درآمدی، بهای تمام شده نیز از 29 هزار و 580 میلیارد تومان به 23 هزار و 614 میلیارد تومان رسیده است. 

1

همگرایی در تولید و فروش

بررسی مجموع تعداد تولید و فروش محصولات ایران‌خودرو نشان می‌دهد. در سال‌های اخیر میزان تولید و فروش ایران‌خودرو همگرا بوده و به هر میزان که تولید بالاتر رفته به طبع آن فروش نیز افزایش یافته است.

2

قیمت ارز به عنوان مولفه اول در کاهش تولید برشمرده می‌شود؛ در واقع ارز 50 درصد از قیمت تمام شده محصولات را تشکیل می‌دهد و نوسانات و افزایش در آن وضعیت تولید را تحت تاثیر مستقیم قرار خواهد داد. تصور این‌که قطعات خودرو ساخت داخل هستند و ارز بر روی آن‌ها تاثیری ندارد، یک تصور کاملا اشتباه است چرا که فولاد به عنوان اولین ماده ساخت اتومبیل در بورس کالا قیمت‌گذاری می‌شود، قیمت‌گذاری ورق‌های فولادی نیز در ارتباط مستقیم با نرخ ارز و بازارهای جهانی است، در نتیجه قیمت مواد اولیه خودرو ارتباط تنگانگی با نرخ ارز و تغییرات آن دارد. افزایش قیمت ارز افزایش قیمت مواد اولیه را طی سال 97 در پی داشته است و در شرایطی که خودروسازان اجازه افزایش قیمت‌ محصولات خود را آن‌گونه که هزینه‌هایشان را جبران کند، نداشتند، تولید کاهش و در پی آن فروش نیز کاهش یافته است.

تغییرات نرخ انواع محصولات که در نمودار ذیل آورده شده نشان می‌دهد که نرخ‌ها تغییر چشم‌گیری نداشته و عدم افزایش نرخ محصولات متناسب با وضعیت تورمی و ارزی زمینه‌های زیان بیشتر ایران‌خودرو را فراهم کرده است.

3

ارسال نظر

تازه ها