کد خبر 53169

کارشناس ارشد بازار سرمایه:

​کارشناس و تحلیلگر ارشد بازار سرمایه، قوانین جدید بازار پایه فرابورس را دارای اشکال دانست و گفت: بازار باید محلی باشد که خریدار و فروشنده همدیگر را ببینند اما قوانین جدید، ماهیت بازارگونه آن را زیر سوال می برد.

ولید هلالات، در گفت وگو با پایگاه خبری «با اقتصاد»، تصریح کرد: دغدغه مدیران سازمان بورس، تزریق منابع از سوی افرادی است که در برخی سهم ها قیمت سازی کاذب می کنند و برای جلوگیری از آن، قوانین جدید را ایجاد کرده اند.

وی افزود: این در حالی است که ایجاد قیدها و تبصره های جدید هم با ماهیت بازار که سهولت در معاملات است، منافات دارد و سازمان بورس باید در اجرای آن تجدید نظر کند.

هلالات اظهار کرد: از نظر قوانین معاملاتی در بازارهای پایه، آیتم های زمان، مدل معامله، روزهایی که نماد باز است و سایر موارد باید به یک شکل باشد. برای نمونه ایجاد بازار «جیم» در روزهای زوج، نادرست بود.

وی ادامه داد: برای رفع کم و کاستی های بازار پایه فرابورس، می توان فیلترهای نظارتی را ایجاد کرد، نه قوانینی که در روند معاملات اختلال به وجود می آورند و به سهامداران خرد زیان می رسانند.

این کارشناس و تحلیلگر ارشد بازار سرمایه، به رغم مخالفت با اجرای قوانین جدید بازار پایه فرابورس، از مسئولان خواست در صورت اصرار به اجرای آن، هرچه سریعتر این کار را انجام دهند.

هلالات تصریح کرد: سهم ها در بازار سرمایه ای که در شرایط صبوری قرار گرفته باشد، ریزش می کند و خشک و تر باهم می سوزند. بنابراین اگر سازمان بورس همچنان به اجرای این قوانین پافشاری می کند، باید پس از اصلاحات، اقدام به اجرا کند.

ارسال نظر

تازه ها