کد خبر 52727

عضو کمیته فقهی سازمان بورس؛

یکی از اعضای کمیته فقهی سازمان بورس اوراق بهادار با توجه به شبهات پیش آمده پیرامون قوانین جدید بازار پایه از بررسی این موضوع در جلسه روز چهارشنبه کمیته فقهی سازمان و روشن شدن اشکالات آن خبر داد.

 

سیدعباس موسویان، عضو کمیته فقهی سازمان بورس در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری بااقتصاد درباره اینکه معامله با روش جدید بازارپایه که براساس آن، سفارشات خریدار و فروشنده مخفی می ماند، از نظر شرعی چگونه است، گفت: 

به این شکل که شما می گویید نیست؛ در قانون جدید مرحله پیش از معامله مشخص نیست، اما وقتی به مرحله معامله می رسد، هم فروشنده و هم خریدار و هم قیمت مشخص می شود.

موسویان در پاسخ به اینکه قبل از معامله،  اطلاعات باید در دسترس خریدار و فروشنده قرار گیرد، گفت: بله. اما اینطور نیست که به عنوان معامله گر ببینیم مشتری چه قیمتی پیشنهاد داده است. فرض مثال یک فروشنده که 5مشتری دارد، باید بداند هر مشتری چه قیمتی پیشنهاد داده است اما مشتریان از قیمت های پیشنهادی مشتریان دیگر باخبر نمی شوند.

وی افزود: قرار است جزییات این قانون چهارشنبه 22خرداد ماه در کمیته فقهی مطرح شود.

 

ارسال نظر

  • کاظم

    0 0

    سلام
    اول شما باید قیمت را ببیند تا به مرحله معامله برسید، نه اینکه چشم بسته به معامله بروید، خرید و فروش انجام شود بعد قیمت مشخص شود.

تازه ها