کد خبر 52342

چه خبر از مجمع غپینو؛

شرکت پارس‎مینو، در مجمع عادی سالانه منتهی به اسفندماه 97، به ازای هر سهم 250 ریال سود تقسیم کرد. غپینو، تا پایان سال 99، خط تولید استحصال کاکائو را راه‎اندازی می‎کند و در حال انجام فعالیت‌های عمرانی مربوط به خط تولید پیتزا است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شرکت پارس مینو در مجمع عادی سالانه منتهی به 29/12/97 مبلغ 45/054 میلیون ریال معادل 70 درصد سود، به ازای هر سهم 250 ریال بین سهامداران تقسیم کرد.

بر این اساس، پاداش هیات مدیره 15میلیون ریال به ازای هر ماه تعیین و روزنامه اطلاعات بعنوان روزنامه کثیر الانتشار انتخاب شد.

به گفته وحید هوشنگ‌نژاد، مدیرعامل پارس مینو، با توجه به بحران نرخ ارز در 6 ماهه گذشته و افزایش نهاده‎های تولید، این شرکت مجبور به افزایش قیمت محصولات شده است.

وی با اشاره به پرداخت 2 میلیون و 200 هزار یورو خرید بدهی دین، از پوشش زیان 18میلیارد تومانی سال 97 صورت‎های مالی خبر داد و افزود: این شرکت، 90 درصد از زیان جاری 10میلیارد تومانی را پرداخت کرده است.

هوشنگ‎نژا، در این مجمع از راه‎اندازی دوباره خط تولید سوخاری که متعلق به 60 سال گذشته بوده است، خبر داد و افزود: پروژه استحصال کاکائو بعد از 14سال، تا پایان 1399 راه اندازی خواهد شد و بالاخره بسته‎بندی ماشین‎آلاتی که از همان زمان خریداری شده بود، باز می‌شود.

 به گفته وی، این شرکت بابت خرید ماشین‎آلات خطوط تولیدی جدید خود، 1 میلیون و700 هزار یورو هزینه کرده است.

مدیرعامل غپینو، از افزایش 39 درصدی میزان فروش امسال نسبت به سال 97 خبر داد و درباره کاهش میزان صادرات این شرکت در سال گذشته گفت: به دلیل تغییر مدیریتی مجموعه پارس مینو، 6 ماهه ابتدای 97، میزان صادرات کم شد اما امسال نزدیک به 5میلیارد تومان محصول صادر شده است.

به گفته وی، این شرکت در سال 98 برنامه‎ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی را ندارد.

شرکت دارویی مینو بورسی می‌شود

در ادامه علی زمانی، قائم‌مقام شرکت دارویی مینو، با بیان اینکه مقدمات ورود به بورس در حال انجام است، درباره سهم این شرکت از بازار دارویی کشور،گفت: گردش مالی بازار دارویی کشور نزدیک به 18 هزارمیلیارد تومان است اما سهم مینو از این بازار 80 میلیون تومان است.

وی تاکید کرد: دارویی مینو باوجود اینکه در بسیاری از محصولات خود در بازار پیشرو است اما در بازار شناخته نشده است.

زمانی گفت: این شرکت 52 نوع محصول دارد اما تا سال 98، به 70 نوع دارو افزایش خواهد داشت. 

به گفته وی، خطوط تولید دارویی مینو در 7 حوزه دارویی شربت، کپسول، قرص، ژل و قرص جوشان  و سافت‌ژل  فعال است و قصد دارد تا 6 ماهه دوم سال 97، ظرفیت تولید خود را افزایش دهد. 

زمانی تصریح کرد: فروش از 40 میلیارد تومان به 80 میلیارد تومان رسیده است و سود خالص از 2/7 میلیارد تومان به 21 میلیارد  تومان سود خالص رسیده است.

وی درمورد تامین مواد اولیه با بیان اینکه به بسیاری از ماده موثر دارویی، ارز دولتی4200 تومانی تعلق میگیرد، گفت: نزدیک به 70 درصد قیمت تمام شده ماده اولیه با ارز دولتی است و ملزومات بستهبندی هم با ارز نیمایی و گاهی با ارز آزاد تهیه میشود.

به گفته زمانی، داروسازی مینو تنها تولید کننده برخی داروهای خاص، مانند آمپول کلسیم و آمپول بیمارستانی برای مصارف خاص بیمارستانها است و بیش از 90 درصد تولید این محصولات سهم مینو است. 

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها