کد خبر 50785

فدراسیون جهانی بورس‌ها اعلام کرد

بر اساس آمار اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی بورس‌ها، فرابورس توانست در میان 77 بورس عضو این فدراسیون رتبه نخست از نظر بازدهی را به دست آورد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، آمار ارائه شده در گزارش آماری سالانه فدراسیون جهانی بورس‌ها (WFE) در سال 2018 نشان می‌دهد فرابورس ایران در رقابت با 77 بورس اوراق بهادار دیگر، رتبه نخست را از نظر ثبت بیشترین بازدهی شاخص کسب کرده است.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، بر اساس تازه‌‌ترین آمار منتشرشده از سوی این فدراسیون، فرابورس توانسته است با بازدهی 81 درصدی شاخص کل برای یک دوره یک‌ساله منتهی به دسامبر 2018 جایگاه نخست را به لحاظ کسب بالاترین بازدهی این نماگر در مقایسه با سایر بورس‌ها از آن خود کند.

رتبه‌های دوم تا پنجم این رده‌بندی به ترتیب بعد از فرابورس ایران به بورس اوراق بهادار تهران با رشد 68 درصدی، بورس‌های قطر و اوکراین هر کدام با افزایش 25 درصدی شاخص و بورس برزیل با بازدهی 15 درصدی این نماگر اختصاص یافته است.

علاوه بر این فرابورس ایران از نظر ارزش معاملات بدهی در منطقه خاورمیانه، پس از بورس استانبول در جایگاه دوم قرار گرفته است.

فدراسیون جهانی بورس‌ها هر ماه بر پایه آمارهایی که بورس‌های اوراق بهادار به این فدراسیون ارسال می‌کنند گزارش‌های عملکردی مختلفی را در پایگاه اینترنتی خود در بخش https://www.world-exchanges.org/our-work منتشر می‌کند که آخرین آمار منتشرشده از سوی WFE از صدرنشینی فرابورس در کسب بالاترین بازدهی شاخص کل حکایت دارد.

کسب بالاترین حاشیه سود توسط فرابورس

از سوی دیگر بر اساس گزارش عملکردی منتشرشده توسط فدراسیون بورس‌های اروپایی_آسیایی (Feas) ، فرابورس ایران در سال 2017 بالاترین حاشیه سود را در گروه بورس‌های با سایز متوسط این فدراسیون کسب کرده است.

همچنین فرابورس از نظر سرانه سود به ازای پرسنل با رقم 61 هزار و 577 یورو، جایگاه نخست را در میان سایر بورس‌های عضو این فدراسیون به خود اختصاص داده است.

گفتنی است که گروه بورس‌های با سایز متوسط فیاس متشکل از 12 بورس شامل بورس‌های ابوظبی، اردن، یونان، بلاروس، کویت، بخارست، قبرس، دمشق، عراق، قزاقستان، مسقط و فرابورس ایران است.

 

منبع:روابط عمومی فرابورس ایران

ارسال نظر

تازه ها