کد خبر 50242

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های صنایع و معادن سرب و روی ایران

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های صنایع و معادن سرب و روی ایران با بیان اینکه قیمت شمش روی متناسب با قیمت‌های جهانی تعیین می‌شود عنوان کرد سال گذشته صادرات روی 200 میلیون دلار ضرر به کشور زده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های صنایع و معادن سرب و روی ایران با بیان اینکه 6 برابر مصرف داخل، روی تولید می‌شود، گفت:‌ در حال حاضر سالانه حدود 200 هزار تن روی در کشور تولید می‌شود؛ این در حالی است که نیاز داخل 35 هزار تن است؛ ممانعت از صادرات ضربه به تولیدکننده وارد می‌کند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های صنایع و معادن سرب و روی ایران، تصریح کرد: قیمت فلز روی تابعی از قیمت بازارهای جهانی است و اینکه محدودیت برای صادرت ایجاد شود به امید اینکه قیمت شمش روی کاهش پیدا کند، امکان پذیر نیست. تولیدکننده ترجیح می‌دهد محصول خود را دپو کرده و به فروش نرساند.

حسینقلی ادامه داد: سال گذشته فلز روی با قیمت 3 هزار 800 دلار به فروش می‌رسید؛ در حال حاضر قیمت آن به 2 هزار 800 دلار رسیده است. اگر این تفاوت 1000 دلاری را به تولید 200 هزار تن ضرب کنید؛ خواهید دید 200 میلیون دلار به کشور ضرر وارد شده است.

 

ارسال نظر

تازه ها