کد خبر 49961

بررسی با اقتصاد از یک کارشناس بازار سرمایه

​بازار امروز که در ساعات اولیه روند نسبتا مثبتی داشت، متاثر از اخبار سیاسی، از نیمه‌های روز افت بیش از 2هزار واحدی را تجربه کرد و تحلیلگران این روند را تا مشخص شدن موضع‌گیری آمریکا درخصوص برجام و ایجاد ارتباط با ایران، ادامه دار پیش‌بینی می‌کنند.

به گزارش بااقتصاد، محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در این‌باره گفت: درحالی‌که نیمه اول بازار روند معاملات مثبت بود اما حجم معاملات با کاهش شدیدی روبه‌رو شد.

وی افزود: از ساعت 10 صبح به بعد، اخبار سیاسی رسیده به بازار، نشان از در راه بودن ناو جنگی دیگری از سوی آمریکا به سمت خلیج فارس داشت که همین موضوع روند بازار را منفی کرد.

خبری‌زاد با بیان اینکه امروز خریداری در بازار نبود، گفت: از نظر بنیادی اتفاق خاصی در بازار نیفتاد و قیمت سهم‎ها زیر قیمت بودند.  بازار سهام در مهر ماه سال گذشته نیز این وضعیت را تجربه کرد؛ بنابراین این اخبار ترس را بر بازار حاکم کرد و در نهایت منجر به تشکیل صف فروش شد.  

وی در پیش‌بینی از روند بازار روز یکشنبه گفت: به نظر می‌رسد، فردا حقوقی‎ها برای جلوگیری از افت بیشتر سهم‎ها از بازار حمایت ‎کنند، این اقدام تا زمانی که صورت‎های مالی شرکت‎ها برسد اوضاع را بهبود می بخشد.

این تحلیلگر بورس، در پاسخ به اینکه چه سهم‌هایی بیشتر از اخبار سیاسی متاثر شدند، گفت: همه سهم‎های بازار حتی آن سهم‎هایی که بازار در بلند مدت وضعیت بهینه‌ای برایشان متصور شده بود نیز نزولی شدند.

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها