کد خبر 49610

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت به پرداخت ملت ( سهامی عام )برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت به پرداخت ملت ( سهامی عام ) صبح امروز با حضور اعضای هیات مدیره، بزرگ ترین سهامدار و سایر سهامداران این شرکت در مجموعه رفاهی بانک ملت برگزار و سود خالص برای هر سهم 1355 ریال اعلام شد.

به گزارش خبرنگار «با اقتصاد»، پس از ارایه گزارش صورت مالی برای سال مالی منتهی به29 / 12 1397 شرکت به پرداخت ملت از سوی مدیرعامل این شرکت، سود خالص برای هر سهم، 1355 ریال اعلام شد که به سهامداران پرداخت می شود.

بر اساس دستور جلسه، شهریار خلیلی، مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت، گزارش صورت مالی شرکت را برای سال مالی منتهی به 29 / 12/ 1397 ارایه کرد. در این گزارش درآمد مالی شرکت در سال 97 16 هزار میلیارد ریال و سود عملیاتی 2895 میلیارد ریال اعلام شد.

همچنین سود خالص شرکت به پرداخت ملت در سال مالی منتهی به 29 / 12 / 1397،۲۱۸۴ میلیارد ریال بود که با 50 میلیارد تومان افزایش سهم، در جایگاه برتر رتبه جهانی قرار دارد. سبد درآمدی شرکت از شاپرک ۵۳۴۳میلیارد ریال وتراکنش ها در پوز از 16هزار میلیارد در سال 96 به ۲۰ هزار میلیارد در سال 97 رسید و برنامه هایی برای افزایش تراکنش در حوزه اینترنتی و اپراتورها در سال 98 در دست اجراست.

در این گزارش، افزایش میانگین ۴۰۰ درصدی هزینه های کاغذ حجم همزمان با افزایش مصرف تراکنش ها، منجر به کاهش سود در سال 97 اعلام شد. به گفته خلیلی، ارزش سهام شرکت به پرداخت ملت در بورس روند صعودی دارد و یکی از کارهای مهم این شرکت برای سال 98، افزایش تراکنش های موبایلی و اینترنتی است.

بر اساس این گزارش، تمرکز شرکت به پرداخت ملت برای امسال، تمرکز بیشتر بر اپ سکه و رویکرد موبایلی است.

 در ادامه این نشست، حسابرس و بازرس شرکت به پرداخت ملت نیز، گزارش قانونی شرکت برای سال مالی منتهی به 29 / 12 / 1397 را ارایه کرد سپس روحی، بزرگ ترین سهامدار و عضو هیات مدیره شرکت به پرداخت ملت برای تنفیذ ماده 129 اصلاحیه قانون تجارت رای گیری کرد که با موافقت سهامداران، به تصویب رسید.

ترازنامه و صورتحساب سود و زیان و اتخاذ تصمیم در خصوص تقسیم سود برای سال مالی منتهی به 29 / 12/ 1397 نیز در این نشست بررسی و تصویب شد. همچنین برای انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانونی برای سال مالی منتهی به 29 / 12/  1398 نیز رای گیری شد که با افزایش 15 درصدی دستمزد، به تصویب رسید.

بر اساس این گزارش، روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های شرکت، به روال گذشته، روزنامه جمهوری اسلامی انتخاب و اعلام شد و پاداش اعضای هیات مدیره نیز با احتساب پاداش سال 97 و افزایش 20 درصدی به یک میلیارد و 200 میلیون ریال رسید.

در این نشست بر مدیریت هزینه و انضباط مالی در سال 98 با توجه به افزایش هزینه ها در دستور کار قرار گرفت و نوآوری در IT و همکاری با سایر بانک ها برای مشارکت فعال در اپلیکیشن سکه از جمله رویکردها و برنامه های شرکت به پرداخت ملت اعلام شد.

 

 

ارسال نظر

تازه ها