کد خبر 49561

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی

رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی ضمن بیان آن که امکان عرضه سهام عدالت در بازار بورس وجود دارد، برآوردها از قیمت هر برگ سهام عدالت را حدود 3 میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمدرضا پورابراهیمی در خصوص این موضوع که برخی عنوان می کنند بازار سرمایه قابلیت عرضه حجم بالای سهام عدالت را ندارد، گفت: در نشست هایی که نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس  با مدیران  بازار سرمایه  داشته اند به صراحت اعلام شد که هیچ مشکل و مانعی در عرضه سهام عدالت در این بازار وجود ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: بازار سرمایه با مشکل فنی و زیر ساختی مواجه نیست و امکان عرضه سهام عدالت در این بازار وجود دارد ؛ از سوی دیگر تا کنون هیچ یک از متولیان بازار سرمایه در مورد ناتوانی در عرضه این سهام به مجلس گزارش یا اطلاعی نداده اند.

وی با اشاره به اینکه سهام عدالت به زودی عرضه خواهد شد، اظهار داشت: گزارش سهام عدالت در آینده نزدیک در کمیسیون ویژه اصل ۴۴  نهایی و به زودی برای تصویب به صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: دولت تصمیم دارد سالانه چهار هزار میلیارد تومان از محل سهام عدالت سود توزیع کند که البته اگر این رقم در بازار سرمایه تجمیع شود، طرح های اقتصادی بزرگی را در کشور می توان عملیاتی کرد.

وی افزود: در سهام عدالت برآورد ما این است که حدود سه میلیون تومان ارزش هر برگه است و می توان به هر خانواده چهار نفره حدود ۱۲ میلیون تومان، دارایی منتقل کرد.

منبع:سنا 

 

ارسال نظر

تازه ها