کد خبر 49472

براساس اطلاعیه‌‌ منتشر شده در کدال؛

براین اساس، شرکت کارخانجات داروپخش با نماد دارو و شرکت بیمه سرمد با نماد وسرمد، از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، موفق به دریافت مجوز افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، شدند.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از کدال، در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید  کارخانجات داروپخش  (سهامی عام) و بیمه سرمد در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشد و افزایش سرمایه با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع اعلام شد.

دارو با سرمایه فعلی 625 میلیارد ریال و 125 میلیون سهم قابل انتشار، با ارزش اسمی هر سهم هزار ریال و با 125 میلیارد ریال افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و با هدف اصلاح ساختار مالی و تأمین سرمایه در گردش، موفق به گرفتن مجوز افزایش سرمایه شد.

براساس اطلاعیه دیگری در کدال، وسرمد نیز با سرمایه فعلی یک هزار و 500 میلیارد ریالی، 600 میلیون سهم قابل انتشار، به ارزش اسمی هر سهم هزار ریال با هدف افزایش سرمایه 600 میلیارد ریالی از محل از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و صفر ریال سود انباشته، از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه دریافت کرد.

وسرمد افزایش سرمایه را با هدف اصلاح ساختار مالی انجام می‌دهد.

براساس این اطلاعیه، مجمع عمومی فوق العاده می‌تواند با انجام افزایش سرمایه از مبلغ 2هزار و 100میلیارد ریال به مبلغ 2هزار و 500 میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی  موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدّت 2 سال به هیئت مدیره تفویض کند، تا هیئت مدیره شرکت پس از گرفتن مجوز از سازمان و بیمه مرکزی ج.ا.ا نسبت به عملی کردن آن اقدام کند.

در این اطلاعیه آمده است، مطابق مادۀ 21 قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان، به منظور حصول اطمینان از رعایت مقرّرات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطّلاعاتی بوده و به منزلۀ تأیید مزایا، تضمین سودآوری و یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار، توسط سازمان نیست.

براین اساس، شروع پذیره نویسی این دو شرکت بورسی، حداکثر تا 60 روز از تاریخ این مجوز امکان‌پذیر خواهد بود. عدم شروع پذیره نویسی در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز شده و انجام آن مستلزم گرفتن مجوز جدید از این سازمان خواهد بود.

 

 

ارسال نظر

تازه ها