کد خبر 48341

مدیر عامل فرابورس ایران

امیرهامونی در جریان برگزاری نشست خبری در دومین روز برگزاری فاینکس ۲۰۱۹ ایران را دومین کشور صاحب دارایی فکری در دنیا معرفی کرد.

امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران، در نشستی خبری که در دومین روز برگزاری فاینکس 2019 برگزار شد با شرح عملکرد این شرکت در سال  97  با یادآوری صدرنشینی این بورس در میان بورس های عضو فدراسیون جهانی، گفت: بورس با بازدهی ۱۰۶ درصدی شاخص آیفکس، به این موقعیت دست یافت.

وی با بیان اینکه ارزش بازار فرابورس رشد 80 درصدی را در سال 97 به خود اختصاص داد، افزود: ارزش بازار فرابورس از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در آخرین روز کاری سال ۹۶ به ۲۵۷ هزار میلیارد تومان در مدت مشابه سال ۹۷ رسید. ارزش معاملات نیز در سال ۹۷ رکورد جدیدی ثبت کرد به طوری که به ۱۰۱ هزار میلیارد تومان در مجموع معاملات بازارها رسید و با افزایش ۷۱ درصدی روبرو شد. 

هامونی ادامه داد: فرابورس از 3 سال گذشته تصمیم گرفت از فضای نمایشگاهی به عنوان فرصتی برای شنیدن صدای اکوسیستم نوآوری در بازارهای مالی استفاده کند. از این رو با برگزاری رویداد فین‌استارز، امکان حضور استارت‌آپ‌های فین‌تک را در فاینکس فراهم می‌کند تا با جذب سرمایه بتوانند وارد مذاکره شده و در نهابت موفق به بستن قرارداد با سرمایه گذاران شوند.

کمک به اکوسیستم نوآوری 

مدیرعامل فرابورس با تاکید بر اهمیت نوآوری در اقتصاد گفت: مهم این است که به اکوسیستم نوآوری کمک کنیم.

به گفته وی: فین‌استارز برنامه‌ای است برای اینکه اهالی بازار سرمایه برای توسعه نوآوری خود پیش‌قدم شوند. این رویداد سال گذشته رکورد جدیدی در توسعه صنعت فین‌تک ثبت کرد و سال جاری نیز استقبال گسترده‌تری را شاهدیم. 

هامونی توسعه فناوری و ارائه چند محصول فناورانه در نرم‌افزارهای مرتبط را ازجمله برنامه های این شرکت در سال جاری عنوان کرد و افزود: استفاده از هوش‌مصنوعی در نظارت و سامانه‌های نظارتی بازار،توسعه بازار دانش‌بنیان و SME در تحریک بازار، اصلاح قوانین و مقررات و شفافیت و حاکمیت شرکتی، توسعه صندوق‌های سرمایه‌گذاری،انجام پروژه‌های مشترک با بورس‌ها (بورس تهران، کالا، انرژی)، سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف و فین‌ تک‌ های مرتبط و... جزو برنامه های در دستور کار سال جاری فرابورس است.

 

ارسال نظر

تازه ها