کد خبر 47559

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار

بر اساس آنچه مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار ادعا نموده است در سال گذشته صدور مجورهای افزایش سرمایه 3 برابر شده است؛ وی در خصوص زمان افزایش سرمایه شرکت هپکو نیز بیان کرد اجازه افزایش سرمایه به این شرکت داده شده است اما زمان انجام آن بستگی به خود شرکت دارد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، علی بیگ‌زاده میلانی ضمن اعلام  افزایش حدود ۳ برابری مجوزهای افزایش سرمایه  افزود: این رقم در سال ۹۶، حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی دلیل این افزایش را افزایش سرمایه شرکت ها از محل مازاد تجدید ارزیابی بر اساس بند" ز" قانون بودجه سال ۹۷ و تمایل بیشتر شرکت‌ها به افزایش سرمایه از محل سود انباشته به دلیل مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در خصوص مشوق مالیاتی سود تقسیم نشده دانست.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار، همچنین رقم افزایش سرمایه از محل سود انباشته در سال ۹۷ را مبلغ ۱۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد که این رقم حاکی از افزایش ۵ برابری نسبت به سال ۹۶ بوده است.

بیگ زاده در ادامه، در خصوص معافیت افزایش سرمایه از محل سود انباشته به پیگیری سازمان بورس برای تمدید این مصوبه در سال ۹۸ اشاره کرد و اظهار داشت: البته تغییراتی در جهت هدفمندی این مشوق انجام خواهد گرفت و قطعیت موضوع منوط به تصمیم گیری مراجع ذیصلاح است که سازمان پیگیر این موضوع خواهد بود.

وی افزود: علی رغم حجم زیاد کار، تمام در خواست های افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی سال گذشته، در سازمان مورد رسیدگی قرار گرفت و مجوزهای مربوط جهت برگزاری مجمع و مرجع ثبت شرکت ها در سال ۹۷ صادر شد.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص آخرین وضعیت افزایش سرمایه شرکت هپکو اظهار داشت: تمام مجوزها و تکالیف قانونی سازمان جهت افزایش سرمایه شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی در تاریخ ۲۱ اسفند ۹۷ خطاب به مرجع ثبت شرکت ها صادر شده ولی شرکت تاکنون مستند ثبت این افزایش در مرجع ثبت شرکت ها را  ارائه نداده است.

به گفته بیگ زاده، هپکو جهت برخورداری از معافیت مالیاتی باید نسبت به ارائه ثبت افزایش سرمایه در سال ۹۷ یا مکاتبه سازمان امور مالیاتی در خصوص شمولیت بند ۳ ابلاغیه مورخ ۱۶تیر ۹۷ آن سازمان اقدام کند که مراتب در مجوزهای صادره در سال گذشته همواره مورد تاکید قرار گرفته است.    

 

منبع:سنا 

ارسال نظر

تازه ها