کد خبر 47527

بازگشت شاخص به 199 هزار واحد

در معاملات امروز بازار با ریزش بیش از 2 هزار واحدی، شاخص کل بورس اوراق بهادار مجددا وارد کانال 199 هزارتایی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز افت 1972 واحدی را تجربه کرد و بر روی رقم 199 هزار و 918 واحد متوقف شد. شاخص کل فرابورس ایران نیز با افت 43 واحدی به رقم 2414 واحد رسید.

ارزش مجموع معاملات در روز جاری برابر 2511 میلیارد تومان بود.

خریداران دیروز وتجارت فروشندگان امروز بودند

"وتجارت" که پس از برگزاری مجمع و بازگشایی نماد در بورس با استقبال زیادی همراه بود در روز جاری سیمای دیگری از خود نشان داد؛ عرضه‌ها به تقاضای سهم پیشی گرفتند و شاهد تشکیل صف فروش در نماد بانک تجارت بودیم.

در فضای منفی امروز، فروشندگان «وتجارت» طولانی‌ترین صف فروش بازار را در این سهم رقم زدند. بیش از 6 هزار کد معاملاتی در ابتدای معاملات امروز در انتظار خریدار در صف فروش نشستند. این فرآیند حدود یک ساعت ادامه پیدا کرد تا اینکه صف فروش این سهم جمع شد و همزمان جو عمومی بازار بهبود یافت. اما در ساعت پایانی مجددا شاهد تشکیل صف طویل فروش در این سهم و فشار مجدد فروش در هم‌گروهی‌ها بودیم.

نمایی از معاملات "وتجارت" پس از پایان بازار

تجارت

انبوه‌سازان گروه یکپارچه سبز در بازار امروز

نمادهای گروه انبوه‌سازی امروز بر خلاف جهت کلی بازار شنا کردند و تمامی سهم‌های حاضر در این گروه با افزایش تقاضا و صف خرید همراه بودند. "ثمسکن"، "کرمان"، "ثتران"، "ثفارس"، "ثپردیس" و "ثعمرا" از جمله سهم‌های این گروه بودند که امروز تا سقف مجاز روزانه افزایش قیمت را تجربه کردند.

نمای بازار انبوه‌سازان پس از پایان بازار

انبوه سازی

برایندی از فضای کلی معاملات امروز 

حدود 83 درصد از کل نمادهای بورسی در ساعت ابتدایی معاملات امروز تحت فشار شدید عرضه در محدوده منفی قیمت بودند. با وجود اینکه اکثر صنایع بورسی با فشار فروش کار خود را آغاز کردند اما عمق عرضه در سهام گروه‌های بانکی، قندی، دارویی یا تک‌سهم‌هایی بیشتر بود. فشار عمومی عرضه به حدی بود که اثر مثبت نمادهای بزرگی چون گل گهر، هلدینگ خلیج فارس و پارسان به چشم نیامد.

نمای پایانی بازار 

پایان

 

ارسال نظر

تازه ها