کد خبر 47418

در 25امین روز مثبت بازار

امروز شاخص کل به هر زحمتی که بود توانست در مدار مثبت بماند اما با معاملات منفی که در سراسر بازار جریان داشت خیلی دور از انتظار نبود که شاهد افت شاخص در روزجاری پس از گذشت 25 روز یکه تازی مثبت باشیم.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، امروز 25امین روزی بود که شاخص بدون حتی یک روز ریزش به کار خود پایان داد. اما معاملات امروز تحت تاثیر جو منفی حاکم بر فضای معاملات می‌توانست مسیر دیگری را در پیش بگیرد. در پایان امروز شاهد افزایش 84 واحدی شاخص کل بورس اوراق بهادار و توقف آن بر روی رقم 201 هزار 890 واحد بودیم. اما شاخص کل در فرابورس ایران در مقابل عرضه‌های زیادی که انجام شد تاب نیاورد و با 39 واحد کاهش بر روی رقم 2457 به کار خود پایان داد.

ارزش کل معاملات در بازار امروز به  2476 میلیارد تومان رسید.

به دنبال خرید وتجارت

حجم زیادی از معاملات منفی که در بازار امروز رخ داد به سبب بازگشایی نماد بانک تجارت در روز گذشته بود. بسیاری از فعالان بازار به دنبال نقد کردن سهام خود و خرید "وتجارت" بودند در حالی که در این میان بسیاری از فروشندگان سهام بنیادی خود را از دست دادند و اقدام به خرید یک سهم هیجانی نمودند.

معدنی‌ها مانع از ریزش شاخص شدند

در بازاری که تمام عوامل دست به دست هم داده بودند تا لباس سبز شاخص را به قرمز بدل کنند معاملات مثبت در سه سهم معدنی بزرگ، "کگل"، "کچاد" و "ومعادن" بیش از سایرین بر حفظ روند مثبت شاخص تاثیرگذار بود. مصاحبه‌ای از مدیرعامل گل‌گهر در روزجاری پخش شد که در آن عنوان شده بود این شرکت قصد دارد طی 4 سال آینده جزء 10 شرکت برتر بین‌المللی شناخته شود.

چراغ قرمز در گروه‌های کوچک روشن شد

شناسایی سود و اقدام به فروش سهام در گروه‌های کشاورزی و قندی از روز گذشته آغاز شده بود؛ جو سراسری بازار امروز سبب شد تا گروه‌های دیگر نظیر دارو، محصولات غذایی، کاشی و سرامیک و کاغذ هم به منفی‌های بازار اضافه شوند و بدین ترتیب شاخص کل هم‌وزن با افت 244 واحدی به خوبی نشان‌دهنده جریان منفی آن‌ها بود.

 

ارسال نظر

تازه ها