کد خبر 47095

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار:

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار، با اشاره به توانمندی رسانه های دیجیتال به ویژه در شرایط اقتصادی کنونی که مطبوعات کاغذی رو به افول گذاشته اند، تصریح کرد: ظرفیت رسانه های دیجیتال در رشد و توسعه بازار سرمایه کشور قابل اعتناست.

دکتر یاسر فلاح، عصر امروز در دیدار با مدیر مسئول و اعضای تحریریه گروه رسانه ای دیجیتال «با اقتصاد»، «سهامدار » و «بورس فوری»، ضمن آشنایی بیشتر با ظرفیت های مجموعه رسانه ای «اشاعه»، بر افزایش پتانسیل های رسانه ای در حوزه دیجیتال، فضای مجازی و فضای وب تاکید کرد.

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، در این نشست همچنین با اشاره به ضرورت تعامل بازار سرمایه کشور با تمامی رسانه ها به ویژه رسانه های دیجیتال ، اظهار کرد: رسانه ها نقش و جایگاه بسزایی در رشد و توسعه فرهنگ مالی کشور دارند.

فلاح، با توجه به مسایل اقتصادی و سیاسی حاکم بر کشور، سال 98 را برای بازار سرمایه ایران مناسب ارزیابی کرد و گفت: سال خوبی را برای بازار سرمایه پیش بینی می کنیم و امیدواریم این بازار از رشد کمی و کیفی مناسبی برخوردار شود.

رییس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اراق بهادار همچنین در این دیدار به برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه( فاینکس 2019 ) نیز اشاره و اظهار کرد: این رویداد بین المللی، توانمندی ها و ظرفیت های بازار سرمایه کشور را به نمایش می گذارد و فرصت مناسبی برای آشنایی عموم افراد جامعه با بازارهای متشکل مانند بورس، فرابورس و سایر بازارهای مالی است.

وی ادامه داد: برنامه های متنوعی را برای دوازدهمین نمایشگاه بازار سرمایه تدارک دیده ایم که تمامی گروه های سنی را در بر می گیرد. ضمن این که حضور شرکت های بانکی و بیمه ای امسال نسبت به سال گذشته، چشمگیرتر خواهد بود.

فلاح استقبال سازمان ها، نهادها و ناشران تخصصی در حوزه بورس را از نمایشگاه فاینکس 2019 مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با استقبال خوبی که از نمایشگاه امسال شده است، نتایج قابل قبولی را از آن دریافت خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد کمپانی های رسانه ای دیجیتال برای حمایت از سهامداران، تصریح کرد: پلتفرم های دیجیتالی در این زمینه کمک های مناسبی به ترویج فرهنگ مالی و دیجیتالی کشور می کنند که باید برای ایجاد و اعتلای آنها تلاش کرد.

فلاح افزود: سازمان بورس و اوراق بهادار نظارت ویژه ای را در حوزه نرم افزارهای پیام رسان انجام می دهد تا از بروز زمینه هایی که منجر به اطلاع رسانی نامناسب و ایجاد زمینه های انحرافی و گمراهی افکار عمومی از فرهنگ عمیق مالی کشور می شود، جلوگیری کند.

وی افزود: در همین راستا و با استفاده از ابزارهای حقوقی و جایگاه های قانونی، سازمان بورس و اوراق بهادار، برخوردهای جدی و لازم را برای حمایت از حقوق تمامی سهامداران در بازار سرمایه انجام می دهد.

مشاور رییس سازمان بورس اوراق بهادار همچنین از نشریه دیجیتالی «سهامدار» به عنوان تنها رسانه در کشور با ویژگی دیجیتالی در بازار سرمایه یاد کرد و از مدیر مسئول این نشریه خواست تا ویژگی های محتوایی و شکلی آن را تشریح کند.

فلاح در ادامه این نشست، رسالت رسانه های دیجیتال به ویژه در بخش مالی را حمایت از سیاست های اقتصاد پویا در راستای توسعه بازار مالی و سرمایه ای برشمرد و گفت: پوشش خبری مناسب و مستند، پرهیز از هر گونه هوچی گری رسانه ای و حمایت از سهامداران بازار سرمایه‌ از اهمیت بسزایی برخوردار است که خوشبختانه مجموعه رسانه ای «اشاعه»، در این زمینه ها عملکرد مناسبی و قابل قبولی دارد.

 

ارسال نظر

تازه ها