کد خبر 46774

تنها هزار واحد تا رسیدن به قله تاریخی

شاخص کل بورس اوراق بهادار در روز جاری با افزایش بیش از 3553 واحدی همراه بود و رقم آن به 193 هزار و 978 واحد رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد در روز جاری شاهد افزایش حدود 2 درصدی شاخص کل بورس اوراق بهادار بودیم و رقم این شاخص توانست با رشد 3553 واحدی به رقم 193 هزار و 978 واحد برسد بدین ترتیب شاخص تا رسیدن به سقف تاریخی خود تنها هزار واحد فاصله دارد. شاخص کل هم‌وزن در روز جاری به سبب معاملات یکپارچه مثبتی که در گروه‌های کوچک‌تر رخ داد با افزایش قابل توجه 996 واحدی به 38 هزار و 177 واحد رسید.

شاخص کل فرابورس ایران نیز 40 واحد رشد داشت و رقم آن به 2470 رسید.

افزایش قیمت محصولات فولادی در بورس کالا طی روز گذشته محرک نمادهای فولادی در بازار امروز

معاملات روز گذشته فولاد در بورس کالا و افزایش قیمت بی سر و صدا در معاملات انواع محصولات موجب استقبال از فولادسازان در بازار اوراق امروز شد. از طرفی افزایش نرخ ارز در بازار سبب شد تا قیمت فولاد در بازار غیر رسمی نیز افزایش یابد و همین امر در نرخ های بورس کالا بی تاثیر نبود.

قیمت جهانی سنگ‌آهن نیز از مرز 95 دلار گذشت؛ این رشد قیمتی در سنگ‌آهن به زودی به محصولات فولادی خواهد رسید.

نمادهای گروه فلزی از جمله"فولاد"، "کاوه"، "هرمز" و "فولای" امروز مورد توجه قرار گرفته‌ و تا سقف مجاز روزانه افزایش قیمت داشتند.

نمای گروه فلزات اساسی در بازار امروز:

2019-04-10 10_42_46-Cortana

سیمان دومین صنعت پرحجم و پرارزش بعد از فلرات

معاملات در گروه سیمانی تحت تاثیر خبرهای افزایش قیمت و افزایش سود سال جاری تولیدکنندگان سیمان در بازار امروز هم ادامه داشت و سبب شد تا این گروه پس از فلزات اساسی دومین گروه صنعت از نظر حجم و ارزش شناخته شوند. نمای بازار گروه سیمان به خوبی نشان می‌دهد که امروز تمامی آن‌ها تا سقف حد مجاز روزانه رشد قیمتی داشتند.

سیمان

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها