کد خبر 46738

4درخواست قطعه سازان از دولت

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو 4 درخواست از دولت را بیان کرد که یکی از آن‌ها پرداخت تسهیلات 11 هزار میلیاردی تا پایان فروردین می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با بیان اینکه قطعه سازان به پیشواز رونق تولید رفته اند گفت: برای سال جدید 4 درخواست داریم. نخست پرداخت مابقی تسهیلات 11 هزار میلیاردی در قالب ارز یورو تا پایان فروردین ماه و اگر قرار است این اتفاق نیافتد خواهش داریم راهکار دیگری ارائه شود.

بیگلو در ادامه به بیان درخواست دوم قطعه سازان پرداخت و گفت: اصلاح قیمت ها در سال جدید درخواست دوم ما است زیرا قطعه سازان جزء گروهی هستند که گران میخرند و ارزان می فروشند و توان بیشتری برای قطعه سازان کشور نمانده که به این روند ادامه دهند لذا از خودروسازان درخواست داریم قیمت های ما را به شکل جهانی محاسبه نمایند. 

وی در ادامه به درخواست سوم اشاره داشت و گفت: درخواست سوم ما کانال ارزی مطمئن است. امروز یک سال از زمانیکه واردات بدون انتقال ارز به دلیل کنترل قیمت ارز متوقف شده می گذرد و در این یک سال نه قیمت ارز کنترل شد و نه ما موفق شدیم کار خود را به خوبی انجام دهیم لذا باید کانال ارزی مطمئن داشته باشیم و برای این منظور باید صرافی ها برای ما باز شود و کمک کنند کانال های غیر بانکی برای ما فراهم شود.

وی در پایان به بیان درخواست چهارم پرداخت و گفت: در خواست چهارم ما در خصوص بیمه و مالیات و مطالبات دولت است زیرا در حالی که تمام صنعت قطعه سازی به زیاندهی رسیده باید مالیات چه چیز را پرداخت کرد؟ و در حالیکه نقدینگی قطعه سازان به زیر صفر رسیده چگونه حق بیمه ها را پرداخت کنند؟ لذا باید قطعه سازان به مدت 2 سال از پرداخت این هزینه ها معاف شوند و پس از دو سال این مبالغ را تسویه کنند تا در مدت این دوسال قطعه سازان بتوانند توان خود را بازیابند و اجازه دهند ما تولید کنیم و شعار امسال را محقق سازیم.

ارسال نظر

تازه ها