کد خبر 46374

پایان روز خوب بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با یک جهش چشم‌گیر دیگر توانست امروز وارد کانال 188 هزار واحدی شود.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار در روز جاری با افزایش قابل‌توجه  1539 واحدی به رقم 188 هزار و 75 واحد رسید. شاخص کل فرابورس ایران نیز امروز به مدد ذوب با افزایش 20 واحدی بر روی رقم 2410 ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن امروز نیز مانند سایر روزهای اخیر با شتاب پیش رفت و در پایان 590 واحد افزایش یافت تا رقم آن بر روی 36 هزار و 618 واحد متوقف شود.

ارزش معاملات در بازار امروز به 1508میلیارد تومان رسید که نتیجه جا به جایی حدود 5 میلیون سهم و سایر اوراق بهادار بود.

توجه ویژه به دو گروه بانک و خودرو

صحبت‌هایی که در جلسه دیدار رئیس کل بانک مرکزی با مدیران عامل بانک‌ها مطرح شده است زمینه‌های رشد بیشتر در این گروه را فراهم کرد. بر اساس خبرهای غیررسمی که هنوز به صورت مکتوب ابلاغ نشده است نرخ تسعیر ارز برای بانک‌ها میانگین دلار در سامانه نیما طی سه ماه پایانی سال 97 خواهد بود که با این حساب رقم آن حدود 8200 تا 8700 تومان برآورد می‌شود. در میان بانک‌های حاضر در بازار سرمایه ملت و پارسیان تراز ارزی بالاتری نسبت به سایرین دارند و این امر سبب می‌شود تا "وپارس" و "وبملت" تحت تاثیر بیشتری قرار گیرند.

گزارشات اسفند منتشر شده توسط شرکت‌های خودروساز قیمت‌ محصولات را بدون در نظر گرفتن افزایش قیمت نشان می‌داد؛ به نظر می‌رسد این امر به دلیل تحویل خودروهای ثبت نامی بوده است که موعد تحویل آن‌ها در ماه‌های پایانی 97 ذکر شده بود. از این رو انتظار می‌رود گزارش ماهانه خودروسازان از ابتدای سال جدید هماهنگ با افزایش قیمت‌ها باشد از طرفی بحث افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی که برای ایران‌خودرو مطرح شده است موضوع دیگری است که سبب شده تا توجهات بازار را به سمت این گروه جلب شود.

درخشش ادامه‌دار کوچک‌ترها

نماگر هم‌وزن که در دومین روز از سال جدید قله تاریخی خود در مهرماه را فتح کرده بود، ضمن پیوستن ممتد مسیر صعودی، امروز به رقم بی‌سابقه 36 هزار واحد دست یافت. بشترین تاثیرگذار بر این شاخص صف‌های ادامه‌داری است که در گروه‌های قند و شکر و زراعت مشاهده می‌شود. 

 

ارسال نظر

تازه ها