کد خبر 43864

بر اساس خبرهای رسیده

بر اساس خبرهای غیر رسمی که در بازار پیچیده است مجوز افزایش سرمایه بانک تجارت (وتجارت) مطابق آنچه درخواست شده بود از سوی بانک مرکزی ابلاغ گردیده و به طور قطع مجمع این بانک در تاریخ 25 اسفند برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در حالی که بازار و سهامداران بانک تجارت در انتظار مجوز افزایش سرمایه این بانک از سوی سازمان بورس و بانک مرکزی هستند، شنیده ها از بانک تجارت حاکی است مدیران این بانک امروز قرار است مجوز بانک مرکزی را دریافت کنند. 

 یک منبع آگاه در بانک تجارت در گفت و گویی با سایت همفکران در این خصوص گفت: سازمان بورس در انتظار دریافت مجوز بانک مرکزی است، احتمالا ظرف امروز یا فردا مجوز بانک مرکزی صادر می شود. 

 وی با تاکید بر اینکه مجمع بانک 25 اسفند ماه به طور قطع برگزار خواهد شد، گفت: سازمان بورس موافقت خود را با افزایش سرمایه اعلام کرده و به محض دریافت مجوز بانک مرکزی، مجوز رسمی سازمان بورس صادر می شود. 

به گفته این منبع آگاه سازمان بورس به بانک تجارت به طور شفاهی اعلام کرد که مجمع را برگزار کنند. قرار است بانک مرکزی امروز مجوز خود را صادر کند و مدیران بانک تجارت برای دریافت این مجوز به بانک مرکزی رفته اند. 

 این منبع آگاه در خصوص فروش های پرحجم در نماد این بانک گفت :فروش های پرحجم این روزها بیشتر توسط حقیقی های بزرگی است که خریدهای اعتباری سنگین در نمادهای بانکی داشتند و این فشار فروش به این دلیل است.

وی در خصوص قطعیت برگزاری این مجمع تاکید کرد: بانک صادرات هم پیش از دریافت مجوز بانک مرکزی و سازمان بورس تاریخ مجمع را 21 اسفند اعلام کرد و پس از آن مجوز رسمی را دریافت کرد.

به گفته این منبع آگاه بانک صادرات در گزارش حسابرس بند حسابرس داشت، چراکه برخی از دارایی های آنها سند نداشت اما بانک تجارت در گزارش حسابرس هیچ بند حسابرسی ندارد، مشکلی درباره زمین های بدون سند نیز نداشته، ضمن اینکه افزایش سرمایه این بانک از 457 درصد به 458 درصد افزایش یافته است.

این منبع آگاه در بانک تجارت تاکید کرد: شایعات بازار درباره‌ی کاهش افزایش سرمایه یا عدم صدور مجوز کاملا بی اساس است. به طور قطع مجمع بانک در 25 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظر

تازه ها