کد خبر 42844

با ثبت افزایش سرمایه جدید

با احتساب افزایش سرمایه جدید فولاد مبارکه اصفهان که هنوز تکلیف آن مشخص نشده است سرمایه "فولاد" 13 هزار میلیارد تومان خواهد شد و بدین ترتیب این شرکت بزرگترین شرکت حاضر در بورس اوراق بهادار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه شرکت فولاد مبارکه اصفهان را در زمان پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران در اسفند ۱۳۸۵،  ۱۵هزار میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال بیان کرد و گفت: پس‌ازآن در چهار مرحله، سرمایۀ این شرکت فولادی ۷۵هزار  میلیارد ریال افزایش یافت.

حمیدرضا عظیمیان بر افزایش سرمایه جدید به میزان ۵۵ هزار میلیارد ریال تاکید کرد و افزود: با احتساب افزایش سرمایۀ جدید، سرمایۀ این شرکت به ۱۳۰هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت و شرکت فولاد مبارکه در میان شرکت‌های بزرگ پذیرفته‌شده در بورس در جایگاه اول قرار خواهد گرفت.

وی گفت: این سرمایه جدید تا مبلغ تعیین‌شده در چهار حوزه عمده از قرار ۳۶درصد برای تکمیل سرمایۀ در گردش ویژه برنامه‌های آینده، بازیافت مخارج سرمایه‌ها به‌منظور تکمیل طرح‌های در دست اجرا به میزان ۳۴درصد، بازیافت مخارج بابت تملک سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت به میزان ۱۶درصد و ۱۴درصد هم مشارکت در افزایش سرمایۀ شرکت‌های فرعی و وابسته سرمایه‌گذاری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه اصفهان با تأکید بر این‌که افزایش ۷۳درصدی سرمایه، فرصت‌های مناسبی برای فولاد مبارکه فراهم خواهد کرد افزود: این شرکت با بهره‌گیری مناسب از این فرصت‌ها می‌تواند برای دست یابی به اهداف راهبردی همچنین تحقق ماموریت و رسالت خود گام‌های مهمی بردارد.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان بیش از نیمی از فولاد کشور را تامین می کند.

 

منبع:اصفهان آهن

ارسال نظر

تازه ها