کد خبر 40878

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه بیان داشت تمامی تولیدات فولاد مبارکه اصفهان تا پایان سال 97 بدون هیچ وقفه‌ای انجام خواهد شد و تنها در تولید آهن اسفنجی، فولاد با مشکل رو به رو است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه اصفهان، برنامه تولید محصولات این شرکت را تا پایان امسال در همه بخش‌ها به جز آهن اسفنجی محقق شدنی دانست و گفت: زنجیره کاملی از تولید در فولاد مبارکه از اسلب تا ورق رنگی داریم.

مختار بخشیان، تولید گندله با شش میلیون و 500 هزارتن را یک درصد جلوتر از برنامه بیان کرد و افزود: تولید آهن اسفنجی هم با دستیابی به حدود شش میلیون تن  به سبب محدودیت شدید در تامین آب از برنامه عقب است.

وی، تولید امسال اسلب را هم پنج میلیون و 500 هزار تن و تولید ورق گرم را در سبا و فولاد مبارکه چهار میلیون و 500هزار تن برشمردو گفت: در این بخش به بالاترین رشد تولید در مقایسه با برنامه پیش بینی شده دست یافته ایم و مهمترین عامل آن این است که توانستیم فراتر از پیش‌بینی‌ها از توسعه سبا بهره‌برداری کنیم.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه اصفهان، تولید کلاف سرد در بخش نورد سرد را حدود یک میلیون و 145هزار تن سه درصد جلوتر از برنامه اعلام کرد و افزود: در بخش حمل محصولات فولاد مبارکه هم  پنج میلیون و 500تن عملکرد محقق شد.

مختار بخشیان گفت: امسال مطابق سال‌های قبل تولید 15 نوع محصول جدید و با ارزش افزوده بالاتر در دستور کار قرار گرفته که  یکی از محصولات بسیار راهبردی و مهم که هم‌اکنون نیز در حال تولید آزمایشی است، محصول با استفاده در محیط‌های ترش برای لوله‌های نفت و گاز است.

وی افزود: فولاد مبارکه تاکنون به جز محیط گاز ترش، هر نوع سفارشی از جمله گاز شیرین، انتقالات سیالات و آب را  تولید و تحویل داده است.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: هدف‌گذاری سال آینده سبا و فولاد مبارکه، تولید شش میلیون و 500 هزارتن ورق گرم و شش میلیون و 800 هزار تن اسلب است.

 

ارسال نظر

تازه ها