کد خبر 40541

بااقتصاد بررسی می‌کند

شرکت آسان پرداخت کیش با شناسایی درآمد 431 میلیارد تومانی در دی‌ماه 97 در صدر شرکت‌های psp از منظر شناسایی درآمد قرار دارد و شرکت به پرداخت ملت با شناسایی درآمد 142 میلیارد تومانی در رده دوم این لیست قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی درآمد محقق شده pspها در دی‌ماه 97 نشان می‌دهد این شرکت با اختلاف زیاد در صدر این لیست قرار دارد. شرکت آپ با درآمد محقق شده 431 میلیارد تومان در دی‌ماه در صدر پرفروش‌ترین شرکت psp فعال در بازار سرمایه قرار دارد. بعد از آپ، شرکت به پرداخت ملت با درآمد 142 میلیارد تومانی در لیست جایگاه دوم را دارد. حوزه pspها به دلیل نوظهور بودن ماهیت فعالیت شرکت در ایران فضای پیشرفت زیادی دارد و هرچه شرکت‌ها بتوانند سهم بیشتری از بازار را همراه با افزایش و تنوع خدمات ارائه دهند، درامد بیشتری کسب خواهند کرد. علاوه‌بر بررسی دی‌ماه این شرکت‌ها، مقایسه درآمدهای شناسایی دی‌ماه 97 نسبت به دی‌ماه سال قبل نشان می‌دهد که این شرکت‌ها رشد چشمگیری در میزان از درآمد شناسایی شده دارند و که در این میان آپ با افزایش 100 میلیارد تومانی بیشترین افزایش را از نظر میزان داشته است. یکی از عوامل حفظ درآمدهای آپ قراردادهای بلند مدت شرکت با فروشگاه‌های بزرگ می‌باشد که موجب افزایش درآمد و کاهش ریسک درامد شرکت شده است.

اما به طور کلی فضای این گروه از شرکت‌ها با توجه به اینکه برخی از اقلام کلیدی شرکت های فعال در صنعت پرداخت الکترونیکی نظیر دستگاه های پوز ، رول مصرفی و همچنین سایر زیرساخت های سخت افزاری از طریق واردات تامین می‌شود نوسانات ارزی می‌تواند آثار گسترده ای بر عملیات این شرکت‌ها داشته و همچنین موجب افزایش ناگهانی هزینه ها شود. از طرفی نوسانات نرخ بهره نیز منجر به افزایش هزینه‌های تامین مالی خواهد شد. ضمن اینکه دیگر تغییرات ناگهانی قیمت‌ها و تورم، موجب حاکمیت فضایی نا‌اطمینان در بخش مصرف و همچنین سرمایه گذاری شده و مصرف کنندگان و سرمایه‌گذاران را با تردید مواجه خواهد کرد. مجموعه این عوامل می‌تواند منجر به کاهش مبادلات نقدی شده و درآمد شرکت‌های فعال در صنعت پرداخت را دستخوش تغییرات قابل توجهی کند .

 

ارسال نظر

تازه ها