کد خبر 39597

آنچه در بازار سرمایه امروز گذشت

شاخص کل امروز حمایت 160 هزار واحدی خود را از دست داد و به کانال 159 هزار واحد وارد شد؛ گروه بانکی به خصوص "وبصادر" و "وبملت" بیشترین تاثیر را در این روند کاهشی داشتند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، آغاز معاملات این هفته در بازار سرمایه دنباله رو روزپایانی هفته گذشته رقم خورد و شاهد معاملات مثبت در بورس بودیم اما به ندرت با افزایش عرضه‌ها جهت تغییر کرد و در مسیر کاهشی افتاد. در پایان شاخص کل بورس اوراق بهادار با 439 واحد افت به 159 هزار و 855 رسید؛ در این افت "وبصادر"، "فولاد"، "رمپنا" و "وبملت" بیشترین تاثیرگذار منفی بودند. در مقابل فرابورس با افزایش 8 واحدی به 1940 واحد رسید و "مارون"، "کگهر"، "زاگرس" و "هرمز" افزاینده‌های شاخص در بازار فرابورس بودند.

شناسایی سود در سیمانی‌ها

گروه سیمان که در هفته گذشته بیشترین تقاضای خرید را به دنبال داشت و در روزهای پایانی گروه انبوه‌سازی را نیز همراه خود کرده بود در روزجاری تحت تاثیر افزایش عرضه سهامداران سیمانی رو به رو شد. در واقع خریداران دیروز فروشندگان امروز شدند؛ تنها سهم این گروه که امروز توانست روند هفته گذشته خود را حفظ کند "ستران" بود. در گروه انبوه‌سازی نیز شاهد کاهش تقاضا معامله با احتیاط بودیم.

بی اعتنایی به بازارهای جهانی

در روزپایانی بازار جهانی شاهد معاملات افزایش قابل توجه بهای نفت بودیم؛ با این وجود گروه‌های پتروشیمی و پالایشی که همیشه تاثیر مستقیم از روند افزایش یا کاهش نفت می‌گرفتند امروز بدون توجه به این موضوع ظاهر شدند و در معاملات آن‌ها اثری از واکنش2پذیری بازارهای جهانی به چشم نمی‌خورد.

حتی پتروشیمی‌های متانول‌ساز تحت تاثیر افزایش بهای متانول در آغاز بازار با تقاضای خوبی رو به رو شدند اما این تقاضا با گذشت دقایقی شکل دیگری به خود گرفت و کاهش یافت. 

 

ارسال نظر

تازه ها