کد خبر 3818

کولاک در بورس تهران

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه رکورد دیگری برجای گذاشت و با ۷۱۳ واحد رشد به کانال ۹۷ هزار واحد صعود کرد.

در دومین روز کاری هفته با افزایش رشد قیمت های نفت جهانی در هفته گذشته امروز شاهد استقبال خوب از سوی سهامداران به گروه ای پالایشی بوده ایم بطوریکه اکثر نمادهای این گروه با صف خرید همراه بوده اند. که این امر موجب شده تا شاخص بورس تهران به کانال 97 هزار واحد وارد شود.

در پایان معاملات بازار سهام در روز یکشنبه 3 دی ماه 96 شاخص کل بورس با رشد 713واحدی بر روی رقم 97هزار و 529127واحد قرار گرفت. نمادهای فارس با 78 واحد، شتران با 73 واحد، شپنا با 66 واحد، شبندر با 64 واحد، مبین با 53 واحد  و شخارک با 49 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت بر روی شاخص کل و در مقابل نماد اخابر با 13 واحد و همراه با 12 واحد  تاثیر منفی تاثیرگذار بر روی شاخص کل بوده‌اند.

شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش حدود 39.99 واحدی، رقم 18هزار و 8واحد و شاخص آزاد شناور نیز با 688 درصد تغییر 105هزار 731 واحد را نمایش دادند.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 967میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 253میلیارد تومان در 70هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

در بازار فرابورس نیز شاخص آیفکس تحت تاثیر معاملات مثبت در نمادهای میدکو، زاگرس، شرانل و شاوان با رشد حدود 2.9واحدی بر روی هزار و 95 واحد قرار گرفت. نمادهای مارون،ذوب و دماوند نیز نمادهای منفی تاثیرگذار بر شاخص آیفکس بوده‌اند. 

درهمان دقایق ابتدایی بازار امروز و با شروع معاملات شاخص کل  تحت تاثیر داد و ستد هایی مثبت در اکثر گروه ها از جمله استخراج کانه های فلزی ، فرآورده های نفتی ، فلزات اساسی ، ساخت محصولات فلزی ، خودرو و ساخت قطعات ، محصولات شیمیایی ، حمل و نقل ، بیمه ، انبوه سازی ، خدمات فنی و مهندسی وارد کانال 97 هزار واحدی شد و در چند قدمی  رقم 100 هزار واحد شاخص کل قرار گرفت. هر چند مقاومت بعدی شاخص کل در صورت عبور از ارتفاع 97 هزارواحدی ، در محدوده 98 هزار واحد را پیش رو خواهد داشت .

 

حاشیه بازار

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت سیمان هگمتان با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شد. در مقابل نماد معاملاتی لیزینگ رایان سایپا ( ولساپا) پس از برگزاری مجامع عمومی فوق العاده(تصویب افزایش سرمایه 100% از محل مطالبات و آورده نقدی) ، عمومی عادی به طور فوق العاده و ارائه تعدیل مثبت 10 درصدی ، متعادل منفی در حاشیه ی قیمتی صفر تابلو و با قیمت 1,099  ریال  و نماد  معاملاتی شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری (وامید ) پس از اعلام تعدیل پیش بینی سود سال مالی 30/10/97 که با تعدیل مثبت 21 درصدی همراه شده با رشد حدود 3 درصدی به تابلوی معاملاتی بازگشتند .

همچنین  شرکت کنتور سازی که با سرمایه 20 میلیارد تومانی از شهریور سال گذشته با توقف نماد و حواشی بسیار روبرو است، زمان جدیدی برای برگزاری مجمع عادی بطور فوق العاده را اعلام کرد.

سهامداران "آکنتور" ساعت 9 صبح روز سه شنبه 12 دی در سه راه ضرابخانه،خیایبن شهید کشوری،پلاک 55 به منظور انتخاب حسابرس و بازرس قانونی به این مجمع روانه می شوند.

شرکت عطر نخ قم ، قرار بود امروز عرضه اولیه آن صورت پذیرد، اقدام به شفاف سازی در مورد  تعهد سهامدار عمده شرکت در خصوص تقبل هزینه های مازاد احتمالی و تعیین تکلیف و پرداخت بدهی های شرکت نموده است .

اصلی

 

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها