کد خبر 37254

بااقتصاد بررسی می‌کند

بازار امروز شاهد ریزش 400 واحدی شاخص کل بوده است. دلیل عمده ریزش شاخص کل را می‌توان ریزش سهم‌های پترو پالایشی‌ها دانست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار امروز شاهد ریزش 400 واحدی شاخص کل بوده است. دلیل عمده ریزش شاخص کل را می‌توان ریزش سهم‌های پترو پالایشی‌ها دانست.

بازار امروز شاهد ریزش 400 واحدی شاخص کل بوده است. دلیل عمده ریزش شاخص کل را می‌توان ریزش سهم‌های پترو پالایشی‌ها دانست. قرمز پوش شدن سهم‌های پترو پالایشی در حالی اتفاق افتاده است که قیمت جهانی نفت طی 5 روز اخیر روند افزایشی داشته است. ریزش سهام پتروپالایشی‌ها و گروه‌های وابسته به نفت، در حالی که قیمت نفت روند افزایشی داشته است نشان از رویداد کلان و یا خبر دیگری موازی با قیمت جهانی نفت دارد که بر نفت ایران اثرگذار می‌باشد.

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در کابینه ترامپ در سفر خود به به یک کنفرانس در ابوظبی اظهار داشته است با توجه به اینکه 80 درصد درآمد ایران وابسته به نفت می‌باشد، به دنبال به جداقل رساندن این درآمد و شکل دادن توافق جدید با ایران می‌باشیم. در شروع تحریم‌ها به برخی از کشورها معافیت تحریمی اعطا شده بود که این موضوع به دلیل جلوگیری از افزایش قیمت نفت شکل گرفته است. اما با اتمام معافیت‌های نفتی، این معافیت‌ها تمدید نخواهد شد و صادرات نفت ایران به حداقل خواهد رسید.

سینگال کاهش فروش نفت و گروه‌های وابسته به آن موجب ریزش سهام‌های وابسته به نفت شده است. اما تصمیم گیری برای خروج  از سهم‌های وابسته به نفت  بدون توجه به عوامل بنیادین این گروه از سهم‌ها با توجه به افزایش قیمت نفت و چشم انداز افزایشی آن و افزایش قیمت دلار نشان دهنده تصمیم گیری هیجانی بوده و می‌توان با توجه به عوامل بنیادین تصمیم گیری درست‌تری در بازار گرفت.

 

ارسال نظر

تازه ها