کد خبر 37228

شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان در مجمع عمومی عادی سالانه خود با سرمایه ۴۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی سود ۴۰۰ ریالی بین سهامداران تقسیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سنا، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان برگزار شد. در این مجمع سهامداران به تقسیم سود ۴۰۰ ریالی برای هرسهم رای دادند.

این شرکت سود خالص خود را ۲۱ هزار و ۹۸۵ میلیارد و ۹۹۳ میلیون ریال و سود انباشته را ۳۱ هزار و ۷۰۳ میلیارد و ۵۷۹ میلیون ریال اعلام کرده است.

«پارسان» در مجمع از برنامه های سال آینده خود رونمایی کرده است. این شرکت در گزارش اعلامی در مجمع آمده است:  «پارسان» قصد دارد از طریق سرمایه گذاری در شرکت های چند ملیتی حضور موثری در بازارهای بین المللی داشته باشد. همچنین در این راستا تمام تلاش خود را به کار گیرد تا در بین شرکت های هم گروه خود در بازار سرمایه جایگاه مطلوب و در بازارهای بین المللی یکی از ۲۰ شرکت برتر پتروشیمی جهان باشد.

این شرکت قصد دارد در خصوص تامین منابع ارزی و ریالی داخلی به منظور توسعه صنایع پالایشی و پتروشیمی اقدام های جدی داشته باشد. همچنین «پارسان» پیگیر استقرار ساز و کار مناسب برای تضمین تامین کنندگان مالی خارجی است.

گروه گسترش نفت و گاز پارسیان به دنبال پذیرش و عرضه محصول اوره در بورس کالاست تا بتواند زنجیره ارزش صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایجاد کرده و آن را گسترش دهد.

علاوه بر این «پارسان» به صورت جدی پیگیر اصلاح قیمت کود اوره داخلی از سوی وزارت جهاد کشاورزی است که با توجه به نرخ ۹۵درصدی فوب خلیج فارس براساس نرخ قانونی پرداخت کند و به کشاورز از محل افزایش نرخ گاز خوراک تحویلی یارانه بدهد.

 

ارسال نظر

تازه ها