کد خبر 36543

بااقتصاد بررسی می‌کند

داروسازی دکتر عبیدی طی فعالیت 3 ماهه خود در پاییز 178 میلیارد تومان فروش داشته است و میزان فروش شرکت از ابتدای سال تا پایان آذر 97، مبلغ 603 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ررسی روند فروش شرکت نشان می‌دهد، مبلغ فروش دکتر عبیدی در آذر ماه نسبت به آبان ماه 15درصد کاهش داشته است و از فروش 64میلیارد تومانی در آبان ماه به فروش 54 میلیارد تومانی در آذر ماه رسیده است.

کاهش 15 درصدی مبلغ فروش شرکت در آذر ماه نشان می‌دهد که تغییرات محسوسی در تعداد فروش و نرخ فروش می‌تواند رخ داده باشد. بررسی نرخ فروش و تعداد فروش شرکت بیان می‌کند، هم در بخش تعداد فروش و همینطور در بخش نرخ فروش محصولات شرکت داروسازی  روند کاهشی مشاهده می‌شود. بخشی از کاهش تعداد فروش شرکت به دلیل کاهش میزان تولید شرکت درآذرماه می‌باشد. گروه دارویی به دلیل استراتژیک بودن محصولشان از حاشیه امنی در خرید مواد اولیه و فروش برخوردارند چرا که در بخش مواد اولیه از یارانه ارزی استفاده می‌کنند و در بحث فروش به دلیل ضروری بودن کالا، همواره از بازار باثباتی برخوردارند. اما وجود کالاهای رقیب می‌تواند ریسک کاهش فروش را در برداشته باشد که افزایش کیفیت محصول می‌تواند ریسک وجود محصولات رقابتی را کاهش دهد.

 

ارسال نظر

تازه ها