کد خبر 32871

"زنگان" به عنوان یک شرکت فعال در حوزه فلز روی که نرخ گذاری محصولات آن بر اساس تغییرات بورس فلزات لندن می باشد تاثیرپذیری بالایی از افزایش یا کاهش قیمت روی می پذیرد. با توجه به این که روند قیمتی روی از ابتدای سال میلادی تا کنون برآیندی کاهشی داشته است به بررسی این موضوع در عملکرد زنگان پرداخته ایم.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،روند جهانی قیمت فلز روی نشان می دهد از ابتدای سال میلادی تا کنون قیمت این فلز در مدار نزولی قرار گرفته و به طور کلی با کاهشی ملایم همراه بوده است. 

جهانی

قیمت فلز روی در بازار لندن با 20 درصد کاهش نسبت به قیمت ابتدای سال میلادی از 3375 دلار به 2674 دلار در هر تن رسیده است؛ تغییر در قیمت جهانی این محصول در بازار لندن بر قیمت گذاری محصولات روی شرکت­ های داخلی تاثیرگذار می­ باشد. محصول روی پودری شرکت صنعت روی زنگان براساس قیمت جهانی بازار لندن قیمت گذاری می ­شود؛ بنابراین قابل درک است که کاهش قیمت روی در بازار جهانی عامل مهمی در کاهش نرخ فروش محصول روی پودری شرکت زنگان می باشد. 

11

براساس صورت­ های مالی منتشره شرکت صنعت روی زنگان نرخ فروش این محصول در ماه ­های فروردین و آبان به دلیل عدم تولید و فروش لحاظ نشده است اما آنچه که پیداست عدم رشد نرخ فروش محصول همسو با قیمت روی بازارهای جهانی می ­باشد. طی مذاکرات انجام شده بین چین و آمریکا در آرژانتین و توافق 90 روزه، پیش بینی می­ شود بهبود روابط تجاری این دو کشور، سطح تقاضا را در بازارهای جهانی افزایش داده و به رشد  قیمت کامودیتی ­ها منجر شود که این امر می ­تواند شرایط را برای رشد درآمدی شرکت زنگان فراهم آورد.

 

ارسال نظر

تازه ها