کد خبر 32827

مدیر عامل بورس کالا در هفتاد و نهمین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی با اشاره به این که با عرضه محصولات و کالاها در بورس کالا جلوی قاچاق گرفته می‌شود، اظهار داشت: فعالان باید خود به صنایع بالا و پایین دستی کمک کنند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، حامد سلطانی نژاد در هفتاد و نهمین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی گفت: باید کشف قیمت به‌گونه‌ای باشد که از ناهنجاری‌هایی مثل قاچاق جلوگیری شود و از آنجایی که ما در اقتصاد همیشه سطحی از تورم را تحمل می‌کنیم و این صنعت را مجبور به ذخیره‌سازی مواد اولیه می‌کند، بنابر این  فعالان باید خود به صنایع بالا و پایین دستی کمک کنند.

مدیرعامل بورس کالای ایران افزود: بخشی از مشکل به این بازمی‌گردد که صنایع پایین دستی باید به سمت‌ مناسبی حرکت کنند و امکان تامین مالی داشته باشند.

محمدرضا فولادگر، نماینده اصفهان در مجلس هم در این جلسه اظهار داشت: باید شرایط فعلی اقتصاد را بپذیریم، زیرا هنگامی که توزیع از طریق بورس کالا است و مجبور شدیم برای تنظیم بازار قیمتی را اعلام‌ و تعیین کنیم، یعنی رقابت‌پذیری بازار محدود شده و درباره پتروشیمی و فولاد نیز این اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: مجلس و دولت کمک کرد تا این بازار به ثبات نسبی برسد و باید توجه داشت که اکنون شرایط اقتصاد آزاد نیست باید از این مقطع عبور کنیم.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها