کد خبر 32668

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: برای مهار التهابات باید بازار سرمایه تقویت شود البته بسیاری از مسئولان کشور روی انجام این مهم تاکید دارند اما در عمل حمایت چندانی از بازار سرمایه نشده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: با ارائه تشویق های مالیاتی برای شرکت های بورسی می توان حداقل بخشی از نقدینگی سرگردان را به بازار سرمایه منتقل کرد.

سیدمهدی فرشادان درباره نقش بورس در زمینه ساماندهی نقدینگی گفت: در ماه های گذشته اقتصاد کشور از بابت رونق سوداگری در بازار ارز و طلا با زیان های قابل توجهی روبرو شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اگر برای حجم بالای نقدینگی در کشور برنامه ریزی مناسبی انجام می شد قیمت ارز با رشد صعودی روبرو نمی شود چرا که به دلیل سرگردانی نقدینگی بازار ارز و طلا با تقاضای کاذب روبرو شد و التهابات اقتصادی ایجاد کرد. 

بازار سرمایه  ظرفیت مناسب جذب سرمایه گذاری

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: بازار سرمایه کشور به صورت نسبی از شفافیت قابل قبولی برخوردار است و یکی از ظرفیت های مناسب برای جذب سرمایه گذاری است.

فرشادان افزود:برای مهار التهابات باید بازار سرمایه تقویت شود البته بسیاری از مسئولان کشور روی انجام این مهم تاکید دارند اما در عمل حمایت چندانی از بازار سرمایه نشده است.

وی ادامه داد:اگر شرکت های تولیدی بورسی تقویت شوند زمینه رونق اشتغالزایی و هدایت صحیح نقدینگی فراهم می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:اگر ملاحظاتی در زمینه معافیت های مالیاتی شرکت بورسی در نظر گرفته شود بطور مثال با ارائه تشویق های مالیاتی برای شرکت های بورسی در نظر گرفته شود می توان حداقل بخشی از نقدینگی سرگردان را به بازار سرمایه منتقل کرد.

منبع: سنا

ارسال نظر

تازه ها