کد خبر 32384

تا پایان سال 95؛

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: از تعداد کل مجوزهای صادر شده در سال جاری، یک مجوز موافقت اصولی مربوط به تامین سرمایه، 5 مشاور سرمایه گذاری، 20 سبدگران، سه پردازش اطلاعات مالی و سه شرکت رتبه بندی صادر شده است.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد: سهامداران می توانند برای دریافت اطلاعات و جزییات کامل در خصوص نهادهای مالی به طور مستقیم به سامانه CFI.CODAL.IR مراجعه کنند.

محمدرضا معتمد، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص امکانات جدید سایت کدال و اطلاعات نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس گفت: از ابتدای سال 96 تاکنون تنظیمات جدیدی به عنوان نهادهای مالی در بستر سایت کدال اضافه شد که امکان دسترسی به تغییرات و جزییات فعالیت کلیه نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس اعم از تمدید مجوز، دریافت صورت های مالی، تغییر مدیریت، تغییر آدرس و هر نوع اطلاعاتی در خصوص این نهادها که بر عملکرد بازار سرمایه اثر گذار است را نشان می دهد.

وی در ادامه افزود: طی این مدت، بر اساس درخواست های نهادهای مالی و سرمایه گذاران امکانات جدیدی به این سامانه اضافه شد که این اطلاعات در حال حاضر کاملا به روز شده و در دسترس عموم قرار دارد. 

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص آمار فعالیت این نهادها این چنین گفت: 595 نهاد مالی اعم از صندوق های سرمایه گذاری، کارگزاری، شرکت سرمایه گذاری، هلدینگ ها، تامین سرمایه، بازارگردانی، مدیریت دارایی و... تا پایان سال 95، مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرده اند.

وی در ادامه افزود: از ابتدای سال 97 نیز در مجموع 64 مجوز موافقت اصولی صادره شده که از این تعداد 16 عدد منجر به تاسیس و دریافت مجوز فعالیت این نهادها شده است و 48 عدد دیگر در مرحله تاسیس یا در مرحله دریافت مجوز فعالیت برای انجام کار هستند.

معتمد در خصوص جزییات فعالیت این نهادها از ابتدای سال جاری تا سوم آذر افزود: از تعداد کل مجوزهای صادر شده در سال جاری، یک مجوز موافقت اصولی مربوط به تامین سرمایه، 5 مشاور سرمایه گذاری، 20 سبدگران، سه پردازش اطلاعات مالی و سه شرکت رتبه بندی صادر شده است.

وی در پایان بیان کرد: این نهادها در مرحله اول موافقت اصولی دریافت کرده اند و در مرحله تاسیس و دریافت مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند

منبع: سنا

ارسال نظر

تازه ها