کد خبر 32353

با اقتصاد بررسی می کند

بررسی صورت های مالی شش ماهه منتهی به پایان شهریور شرکت های PSP فعال در بورس اوراق بهادار نشان می دهد، آسان پرداخت پرشین، به پرداخت ملت و سامان پرداخت کیش بیشترین سهم درآمدی را دارا هستند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بازار خدمات الکترونیک روز به روز در حال گسترش بوده و خدمات ارائه شده در بخش ­های مختلف اقتصادی از شکل سنتی خود فاصله گرفته و هر روزه شاهد فاصله گیری بیشتر بخش سنتی و مدرن هستیم. در این شرکت­ های PSP  با ارائه خدمات به روز و متنوع همراه با سرعت و دقت عمل اقدام به جذب مشتری می کنند. کسب سهم بیشتر از این بازار به دلیل رقابتی بودن نوع فعالیت از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که سهم بیشتر بازار به معنای افزایش درآمد عملیاتی و افزایش وسودآوری می­ باشد.

بررسی فعالیت ­های هفت شرکت PSP فعال در بازار سرمایه نشان می ­دهد؛ "آپ" با اختلاف زیاد بیشترین سهم از درآمد عملیاتی بازار نقل و انتقال پولی را به خود اختصاص داده است. این شرکت با درآمد 2هزار و 251 میلیارد تومانی در شش ماه اول سال جاری توانسته است از سایر رقبا پیشی بگیرد. 

12

بررسی سود خالص این شرکت ها گویای یک نکته جالب و حائز اهمیت است؛ علی رغم بالا بودن درآمد عملیاتی شرکت آپ، میزان سود خالص شرکت نسبت به درآمد عملیاتی بسیار پایین بوده و پس از آن "پرداخت" و "سپ" دارای سود خالص بسیار بالاتر نسبت به درآمد عملیاتی خود می­ باشند. این موضوع نشان می ­دهد که سهم "آپ" از بازار بسیار بالا بوده اما این شرکت متحمل هزینه ­های بیشتری جهت به دست آوردن این بازار می­ باشد و عملا بخشی از بازاری که این شرکت در آن فعال است دارای بازدهی پایین است.

11

به طور کلی با توجه به تغییر سبک زندگی و الکترونیک شدن خدمات آینده روشنی برای اینگونه شرکت ­ها و همچنین سهام این گروه در بلند مدت می توان متصور شد. اما برای افزایش سودآوری و کسب بازدهی هر چه بیشتر نیاز است که شرکت ­ها برای تعیین بازار هدف و سرمایه گذاری در بخش­ های مختلف دقت بیشتری به خرج داده، چراکه هزینه بدون بازدهی در واقع نوعی زیان به شمار می رود و این امر موجب بداقبالی سرمایه گذاران به شرکت­ ها می شود. 

 

ارسال نظر

تازه ها